İnternet Hızı Düşmesi

• Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 770

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, birkaç gün önce Adil Kullanım Kotamın bitmesi ile hızımın düşürüldüğü uyarısını aldım. Fakat bildiğim kadarıyla AKK'ye takıldığında hız 3 mbps'ye düşürülüyor. Benim internetimde de öyleydi 300/350 kb/s hızım vardı. Fakat dün akşam saat 21 gibi hızım aşırı düştü. Şu an maksimum 0.70 mbps alabiliyorum (Download) Modemi 4-5 kere tekrar kurdum, yeniden başlattım fakat hiçbir şey değişmedi hatta 0.02 mbps olmuştu fakat düzeldi. Şuan 0.70 civarı download alıyorum. Sorun benim internetim ile mi kaynaklı acaba? Yoksa şu an herkesde mi böyle? Cevaplar için teşekkürler.

NOT: Hız testini Ookla' nın sitesinden yaptım. Ekran görüntüsünü de aşağıya koydum. Ayrıca ADSL kullanıyorum, modem ise ASUS DSL-N14U.
Ekran Alıntısı.PNG

Yardımlarınızı bekliyorum.

Farklı bir gün, farklı bir saatte tekrar test yap, yine aynı sonuçları alıyorsan servis sağlayıcın ile iletişime geç.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı