İnternet Hızı Farkı

harun07

Hectopat
Daha fazla  
İnternet hızımı test ettiğimde 2.74 mbps (paketi 16 mbps diye aldım) görünüyor.Aldığım paketten düşük görünmesini falan geçtim asıl konu şu hız testinde 2.74 görünen hız indirme yaparken 200 kb/sn yeyi geçmiyor.
Bu fark neyden kaynaklanıyor?
Çözüm yolu varmıdır varsa nedir ?

İnterneti kullanabilecek programları kapatmayı dene. Wifi ye başka cihazlar giriyosa onları kapattıktan sonra tekrar dene.

16 mbps hızın 2,74'e düşmesi ya adil kullanım kotasını aşmanızdan kaynaklanıyordur ya da internet servis sağlayıcınızın (Ttnet, Superonline vb.) bulunduğunuz yere sunabildiği maksimum hızdır.
2,74 mbps hızın indirme süresinde 200 kbps'ye düşmesini soruyorsanız bu normal bir durumdur. Testlerde görünen internet hızının 10'da 1'ini, belki 2'sini kullanabilirsiniz.

Eminim ki TTNet kullanıyorsun, tosbağa hızından tanıdım. :) Benim de hızım 3 Mbps gözüküyordu, aradık 16 megabite kadar destekliyor ama kullanamıyorsunuz dediler. Arıza kaydı oluşturduk dediler, ertesi günü düzelmişti. LoL'de pingden oynayamıyordum. Ara sıra yine ping çıkıyor ancak en azından YouTube'da 240 piksele mahkum kalmadım, misal dün 0 donma ile 720p video izledim yaklaşık 50 dakika. 444 0 375'i ara, üslubunu bozma ama sert konuş, kedi gibi oluyorlar bana güven. Geçen gün aradım, saydırdım problemlerimi hemen düzelttiler. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı