İnternet hızı yavaş

Furigold

Kilopat
Şu anda Superonline 200Mbps'lik paket kullanıyorum fakat Speedtest'te 380 down 5 up görünüyor Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test (ilk ay fazladan vermiş olabilirler ama sorgulamıyorum zaten iyi bir şey) fakat aynı zamanda Speedtest yaparken görev yöneticisinde görünen bu

Screenshot_1691.png

Screenshot_1692.png

Fakat Steam'de bu hızla indiriyor.

Screenshot_1693.png

(Disk darboğaz yapmıyor SSD'ye de denedim Samsung 970 Evo Plus var) ayrıca indirme konumunu değiştirip tekrar denedim aynı. Başka her türlü siteyi denedim çoğu downloadımı 100'ün altına gösteriyor fakat bazıları da uploadı 9-10 gibi bir rakam gösteriyor. Gerçekten benim internetimin hızı nedir?

İşe yarayacağını zannetmiyorum fakat Steam indirme sunucusunu değiştirmeyi deneyin.

Şu anda Superonline 200Mbps'lik paket kullanıyorum fakat Speedtest'te 380 down 5 up görünüyor Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test (ilk ay fazladan vermiş olabilirler ama sorgulamıyorum zaten iyi bir şey) fakat aynı zamanda Speedtest yaparken görev yöneticisinde görünen bu

Eki Görüntüle 684231

Eki Görüntüle 684232

Fakat Steam'de bu hızla indiriyor.

Eki Görüntüle 684233

(Disk darboğaz yapmıyor SSD'ye de denedim Samsung 970 Evo Plus var) ayrıca indirme konumunu değiştirip tekrar denedim aynı. Başka her türlü siteyi denedim çoğu downloadımı 100'ün altına gösteriyor fakat bazıları da uploadı 9-10 gibi bir rakam gösteriyor. Gerçekten benim internetimin hızı nedir?
8Mbps = 1MB/S eder. 200Mbps paket için hızın normal.

Bu arada testi Turkcell harici bir sunucu seçerek yap. Turkcell sunucusu ile Speedtest yapınca hız yaklaşık 2 kat fazla gözüküyor.

Normal reis, 200/8=23.84MB/s. Hız testlerin de uçabilir, benim 35Mbps VDSL paketimde bazen 40Mbps üstüne bile sonucu çıkarıyor, ama indirme yaparken 4.375MB/s indirme yapıyor.

8Mbps = 1MB/S eder. 200Mbps paket için hızın normal.

Bu arada testi Turkcell harici bir sunucu seçerek yap. Turkcell sunucusu ile Speedtest yapınca hız yaklaşık 2 kat fazla gözüküyor.
Evet 200 çıktı dediğiniz gibi,
ayrıca belirtmek isterim ki konunun adı "İnternet hızı yavaş" gibi birşey düşünmedim hiç moderatörler düzenlemiş 200mbps Türkiye standartlarına göre fazlasıyla hızlı, sadece 380mbps görünce superonline çok mu bonkör diye düşünmüştüm.

380Mbps görünce Superonline çok mu bonkör diye düşünmüştüm?
Adamlar indirmeyi kısıtlamış işte, bende diyorum ya ben de paket hızımdan hızlı sonuç çıksa bile dediğim paket hızımı geçmiyor, bazen atlama yapıyor ama ortalama böyle. Bazen saçmalayabiliyor internet hız testi siteleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı