İnternet Hızım Neden Olması Gerektiği Gibi Değil?

15.5 Değeri 110 civarındaydı.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-08-28 161918.png
    Ek Açıklama 2020-08-28 161918.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 38
Geçenlerde konu açmıştım internetim bir anda 110 Mbps oldu fakat şimdi 15'i zor görüyor, madem 100 verebiliyorlar neden 15 şu anda?
Altyapı var Turkcell kullanıyorum.
Arayın müşteri hizmetlerini derdinizi anlatın ama saçma sapan şeyler diyiceklerdir diye tahmin ediyorum. Eğer modeminiz uzun süredir açık ise bundan dolayı olabilir.Kablolu bağlantı yapıyorsanız kabloyu kontrol edin. Eğer kalabalık ve evlerin sıkışık olduğu bir yerde iseniz wifi kanalınızı bi gözden geçirebilirsiniz wifi analyzer(google play) uygulaması ile doğru wifi kanalını seçebilirsiniz.Aklıma bu kadar şey geldi yine gelirse yazarım hocam
Arayın müşteri hizmetlerini derdinizi anlatın ama saçma sapan şeyler diyiceklerdir diye tahmin ediyorum. Eğer modeminiz uzun süredir açık ise bundan dolayı olabilir.Kablolu bağlantı yapıyorsanız kabloyu kontrol edin. Eğer kalabalık ve evlerin sıkışık olduğu bir yerde iseniz wifi kanalınızı bi gözden geçirebilirsiniz wifi analyzer(google play) uygulaması ile doğru wifi kanalını seçebilirsiniz.Aklıma bu kadar şey geldi yine gelirse yazarım hocam
Bir de önceden benim dsl kablomdan dolayı bir ara hız problemi yaşamıştım onu da düşünebilirsiniz.Kablolar birbirine dolanmıştı baya bi kötü haldeydi dsl kablom o yüzden yine de aklınızda bulunsun
Bir de önceden benim dsl kablomdan dolayı bir ara hız problemi yaşamıştım onu da düşünebilirsiniz.Kablolar birbirine dolanmıştı baya bi kötü haldeydi dsl kablom o yüzden yine de aklınızda bulunsun
Hocam aklıma birşey daha geldi pek etki etmez ama yine de daha performanslı bir internet bağlantısı için dns sunucunuzu değiştirin
Google DNS optimum bir dns sunucusudur hız konusunda çok etkilidir. Benim indirme hızımı etkilemişti ve pingimi düşürmüştü.

Cloudflare DNS fiber altyapı olan binalarda çok etkili olabilir hızlı ve güvenlidir. Ama genellikle insanlar şu sıralar Google Dns den daha memnun görünüyor.

Google Dns:8.8.8.8
8.8.4.4

Cloudflare Dns:1.1.1.1
1.0.0.1

Son düzenleme:

Geri
Yukarı