İnternet iyi ama CS:GO'da ping var

Vodafone pingli bir ISS. Oynadığım her oyunda ping yaşadım kablolu da dahil buna.

Ben 4 gün öncesine kadar yaşamıyordum bu sorunu. Türk Telekom teknik servis geldi kablo bağlantısı falan yaptı pingim olduğunuda söyledim bana kablolu bağlantı kullanın dedi klasik hazır cevap.

Internet hizi ile ping arasinda %99 durumda bir iliski yok.

Peki ne önerebilirsiniz ne yapmalıyım.

Bence sizin durumunuz modemden kaynaklanıyor. 2.4 GHz modemler oyunlarda ping sorunu yapabiliyor. 5 GHz bandı varsa ona geçebilirsiniz. Ben modemi değiştirdim şu anda ping sorunu yaşamıyorum.

Ben 4 gün öncesine kadar yaşamıyordum bu sorunu. Türk Telekom teknik servis geldi kablo bağlantısı falan yaptı pingim olduğunuda söyledim bana kablolu bağlantı kullanın dedi klasik hazır cevap.

Peki ne önerebilirsiniz ne yapmalıyım

Oncelikle kablolu baglan. WI-FI kullanma.
Genel olarak ping problemi var mi, diger oyunlarda da var mi bunu kontrol et.
Eger diger oyunlarda da varsa ISS kotudur. Kendileriyle iletisime gecebilirsin ama kesin bir cozume ulasacagini sanmiyorum.
Bir ihtimal modem de dandik olabilir. Ozellikle evde cok insan baglandigi zaman bazi paketleri dusuren bir router kullanmistim zamaninda. Ama sanmiyorum problemin bu oldugunu.
Istikrarli sekilde yuksek ping kalitesiz ISS demektir ve buna bir cozum de yok.

Peki ne önerebilirsiniz ne yapmalıyım.
Vodafone'a ilk geçtiğimizde ben de ping sorunu yaşamadım. Yaklaşık 1 ay geçtikten sonra sapıtmaya başladı, artık modemden mi kaynaklanıyo yoksa ISS'den mi bilmiyorum ama bildiğim bir şey var Vodafone'dan kurtulmanız gerektiği maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı