İnternet kafe için sistem önerisi

TeknoBurak

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Merhabalar İstanbul'da Zocco's ve Adex gibi sağlam oyun turnuvaları için yapılan internet kafeler bulunmakta , fakat yerleri bakımından pek tercih edilemiyor. Biz hem ilçelerin merkezlerine yakın bir yerde büyük oyun organizasyonları için, bir yer düşünüyoruz. Sistem aşağı yukarı ben kafam da çıkardım ama sizlere de bir danışayım dedim :) Sadece makinalar için ayırdığımız bütçe 100.000 TL monitörlü olacak 50-60 tane makina lazım , karar veremedik sayıda :) Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Giriş Seviyesi Oyun Sistemleri – Performans
  • İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD FX-4300
  • Anakart: Asus H81M-PLUS / MSI 970A-G43
  • Ekran Kartı: Asus R9 270 DirectCU II/ MSI GTX750Ti Twin Frozr
Ortak Bileşenler

• Bellek: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
  • Sabit Sürücü: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
  • Ses Kartı: Tümleşik
  • Hoparlör: Yok
  • Monitör: AOC 21.5” E2250Swdnk
  • Klavye/Fare: Microsoft 5MH-00019 USB Siyah Set
  • Kasa: Cooler Master CMP-350
  • Güç Kaynağı: Kasaya dahil 500W
  • Toplam: (Intel) 1691 TL (796$) / (AMD) 1690 TL (795$)

Hocam tavsiye güzelde duyduğum 1-2 şey hakkında danışayım hazır sizi bulmuş iken :) Bir sunucu üzerinden bilgisayarlara HDD takılmadan erişilebiliyormuş. Pahalı yazılımmış ama bizim 50 tane makina da 1TB çıkarınca fiyat güzel esniyor bu yazılımlar hakkında bilginiz varmı acaba ?

Hocam tavsiye güzelde duyduğum 1-2 şey hakkında danışayım hazır sizi bulmuş iken :) Bir sunucu üzerinden bilgisayarlara HDD takılmadan erişilebiliyormuş. Pahalı yazılımmış ama bizim 50 tane makina da 1TB çıkarınca fiyat güzel esniyor bu yazılımlar hakkında bilginiz varmı acaba ?

Konu ile ilgili teknik bir bilgiye sahip değilim. Pratikte ne kadar performanslı oluyor bilgim yok ama teoride şöyle bilgiler verilmiş: isharedisk - diskless | iShareDisk Türkiye - Diskless Internet Kafe Sistemi - Resmi Türkiye Distribütörü

Ayrıca 12 dolardan başlayan bir fiyatı mevcut: isharedisk - diskless | iShareDisk Türkiye - Diskless Internet Kafe Sistemi - Resmi Türkiye Distribütörü

Ayrıca bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

isharedisk - diskless | iShareDisk Türkiye - Diskless Internet Kafe Sistemi - Resmi Türkiye Distribütörü

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı