İnternet kesilip geri gelme sorunu

LaptopMeister

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 saattir bir video bile izleyemiyorum. İnternet gidiyor ve kendiliğinden geri geliyor ancak video zar zor izliyorum. 2-3 dakikada bir kesilip geliyor. Superonline ADSL kullanıyorum, kablosuz olarak bağlıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı problem bende de bulunuyordu. Kısaca anlatmak gerekirse, tüm modemlerde wifi üzerinden bağlantı kurduğunuzda bilgisayarınız veya cihazınızla kanallar sayesinde irtibata geçiyor. Bu kanallar 1'den 13'e kadar var ve genel olarak tüm modemlerde otomatik ayarında oluyor. Artık evlerde veya ofislerde birden fazla teknolojik cihaz olduğundan bahsettiğim kanallarla cihazların arasındaki iletişim güç oluyor. Bu nedenle bağlantı zayıf görünmediğinde bile kesintiler meydana gelebiliyor. Tarafınıza üç adet önerim var;

• İnternet üzerinde birçok kanal taramaya yarayan ve en güçlü kanalı bulan programlar var. Bunlardan faydalanıp güçlü kanal ayarı yaparak bağlantı kurmanız.
  • Mesafe uzaksa bir adet modemle veya access point ile güçlendirmeniz.
  • Kablolu bağlantı sağlamanız.
Bu şekilde bir çözüme ulaşamazsanız memnuniyetle yardımcı olabilirim, fikir alış-verişi yapabiliriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı