İnternet Kesilmesi Sonrası Ping Sorunu

Hakan Düzenli

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde saat 00:17'de internet gitti standart ping'im normalde 20-22 arasındaydı o kopmadan sonra 40-45 arası bazende akşamları 90 üstüne çıkıyor. Uzun süredir cekiyorum bu sıkıntıyı aslında ama şimdi daha kötü oldu. TTTNE'le görüştüm bizden kaynaklanan sıkıntı yok diyorlar. Sebebi ne olabilir sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka plandaki programları kontrol edin. Güncelleme yapan, ya da bir şeyler indiren olabilir. Virüs taramasından da geçirin. Ayrıca internete sizden başka bağlanan var mı? Kablolu mu kablosuz mu bağlısınız internete?

Arka planda çalışan program veya güncelleme yapan program yok. Virüs taramasından da geçirdim. Kablolu internet kullanıyorum. Wifi'^den bağalananlar var fakat devre dişi yaptımmı yine bir fayda sağalamıyor aynı ping devam ediyor. Zaten açıklamada da dediğim gibi ayın 21'inde Gece saatlerinde bir gitti internet böyle oldu.

Bu durumda sizden kaynaklı bir sıkıntı yok. Servis sağlayıcınız ile bir daha konuşun. Sorunun onlarda olduğu konusunda ısrar edin ve olayı tam olarak anlatın. Zira ülkemizdeki internet sağlayıcıların müşteri hizmetleri biraz kalın kafalı.

Anlattım kaç defa ama söyledikleri tek şey "Bizden Kaynaklanan sıkıntı yoktur" . Ne yapsam bilmiyorum.

Hangi oyunda bu pingi alıyorsunuz?
Bütün oyunlarda ama ana oyunum cs:go. Zaten ts'de de ping çıkıyor. Türk Sunucularında da 20 iken o sıkıntıdan sonra 40 ve 60 arası ping'im olmaya başladı.

Anlattım kaç defa ama söyledikleri tek şey "Bizden Kaynaklanan sıkıntı yoktur" . Ne yapsam bilmiyorum.

Bütün oyunlarda ama ana oyunum cs:go. Zaten ts'de de ping çıkıyor. Türk Sunucularında da 20 iken o sıkıntıdan sonra 40 ve 60 arası ping'im olmaya başladı.

Cs:Go Türkiye'de sunucu bulundurmuyor maalesef. Ben cs:go 100 pingde oynuyorum :D bir süre sonra düzelir takmayın kafanıza, 10-20 sn sağlayıcı ve dağıtıcıyı kapayın tekrar açın. 20 ve 40 arasında çok fazla bir fark yok. Ayıptır sorması rütbeniz nedir :D

Vavle'inn kendisi bulundurmuyor ama Türk Sunucu sağalayıcıları bulunduruyor :) Simdi 20 ile 40 arasında fark çok yok demişsiniz fakat yurt dışı lokasyonlu sunucularında normalde 60 ile 70 ping arası alırken şuan 100 ile 120 ping alıyorum ve bu beni aşırı derece etkiliyor . Bu oyunu şuan profesyonel oynadığım için moralim'de düşüyor yani :) Rütbe normalde global fakat şuan supremim daha rekabetçi maçlara girmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı