İnternet oyunlarda çok yavaşlıyor

xDisturbia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar online oyunları çok oynarım (CS GO - Valorant - PUBG) fakat internetim aşırı yavaşlıyor. Telefonların hiç biri internetime bağlı değilken her şey çok güzel mesela evde tek isem tadından yenmiyor her şey normal lakin biri instagram, youtube, facebook üçlüsüne girmesin internet kendinden geçiyor. Ayrıca telefonların internetini kısıtlamama rağmen oluyor bu durum. Whatsapp görüntülü sohbeti hiç söylemiyorum her akşam artık internet felç. Allah rızası için şunun bir çözümünü bulun internet kavgasından geçilmez oldu evin içi. Bıktım artık nalet olsun bıktım. 100 lira para veriyoruz kullandığımız internete bak. Keşke yurtdışında yaşasam diyorum ya malesef insanı kendi ülkesinden soğutur hale getirdiler durumu

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 31
Arkadaşlar Online oyunları çok oynarım (CS:GO - Valorant - PUBG) fakat internetim aşırı yavaşlıyor. Telefonların hiçbiri internetime bağlı değilken her şey çok güzel mesela evde tek isem tadından yenmiyor her şey normal lakin biri Instagram, YouTube, Facebook üçlüsüne girmesin internet kendinden geçiyor. Ayrıca telefonların internetini kısıtlamama rağmen oluyor bu durum. WhatsApp görüntülü sohbeti hiç söylemiyorum her akşam artık internet felç. Allah rızası için şunun bir çözümünü bulun internet kavgasından geçilmez oldu evin içi. Bıktım artık nalet olsun bıktım. 100 lira para veriyoruz kullandığımız internete bak. Keşke yurtdışında yaşasam diyorum ya maalesef insanı kendi ülkesinden soğutur hale getirdiler durumu

Aynı durumu ben de yaşıyorum, maalesef. Bir çözüm bulamadım, galiba altyapıyla ilgilidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
QoS ayarlarını doğru yaptıysanız, sorun olmaması gerekir.
İlk önce kendimize sabit bir ip adresi ayarlamamız gerekiyor bunun için;
Denetim Masası, Ağ ve İnternet, Ağ ve Paylaşım Merkezine giriyoruz daha sonra burdan sağ orta taraflarda Bağlantılar: vardır orda Yerel Ağ Bağlantısı vs. yazar sizde ne yazar bilemem tıklıyoruz. Gelen pencereden özellikler diyoruz.Ordan İntrenet Protokol Sürüm 4 yazar çift tıklıyoruz ona.Gelen pencerede sizde otomatik olarak IP adresi al yazar onu aşağıdaki IP adresini kullan olarak değiştirin. Oraya dediğim sayıları yazın.

Ip Adresi: 192.168.1.34 Yazın
Alt Ağ Maskesi:255.255.255.0

Varsayılan Ağ Geçidi: Buraya siz modem arayüzünüze hangi IP adresini yazarak giriyorsanız onu yazıyorsunuz. Benim 192.168.1.1 böyle yazdım.
Daha sonra aşağı tarafta DNS Sunucu Adresini otomatik al yazar onu aşağıdaki DNS adresini kullan olarak değiştiriyoruz. Daha sonra şunları ayarlıyoruz;

Tercih Edilen Dns Sunucusu:8.8.8.8
Diğer DNS Sunucusu:8.8.4.4
Diyip Tamam Diyoruz Artık İp Adresimiz Tamam.

Şimdi Modem Arayüzünü Ayarlamaya Geldi;

Modem arayüzüne giriyoruz benimki 192.168.1.1. Sonrasında sol taraftaki seçeneklerden Qos Temel Ayarlarda;
Gönderme ve İndirme Hızı vardır önce etkinleştirip daha sonra Trafik Kontolünü İşaretliyoruz. Sonra Toplam Bant Genişliğini, Sağda Verilen Maks Hız Değerlerini giriyoruz.
Daha sonra tekrar Qos Bant Genişliği Kontrolüne geliyoruz;
Ordan
Alttaki seçeneklerden yeni ekle diyoruz. Karşımıza gelen ekranda IP aralığını;

192.168.1.80 -- 192.168.1.190 yapıyoruz.
Port aralığını
1--63500 Yapıyoruz.
Önceliği ellemiyoruz.
Gönderme hızını;
Min 1 olacak maks kafamıza göre ayarlıyoruz, artık ne kadar yavaşlatmak isterseniz.
İndirme Hızını da aynı şekilde ayarlıyoruz ve kaydet deyip çıkıyoruz. Burda anlatıldığı şekilde yapıyorum bilgin varsa kontrol edebilir misin?

İlk önce kendimize sabit bir ip adresi ayarlamamız gerekiyor bunun için;
Denetim Masası, Ağ ve İnternet, Ağ ve Paylaşım Merkezine giriyoruz daha sonra burdan sağ orta taraflarda Bağlantılar: vardır orda Yerel Ağ Bağlantısı vs. yazar sizde ne yazar bilemem tıklıyoruz. Gelen pencereden özellikler diyoruz.Ordan İntrenet Protokol Sürüm 4 yazar çift tıklıyoruz ona.Gelen pencerede sizde otomatik olarak IP adresi al yazar onu aşağıdaki IP adresini kullan olarak değiştirin. Oraya dediğim sayıları yazın.

Ip Adresi: 192.168.1.34 Yazın
Alt Ağ Maskesi:255.255.255.0

Varsayılan Ağ Geçidi: Buraya siz modem arayüzünüze hangi IP adresini yazarak giriyorsanız onu yazıyorsunuz. Benim 192.168.1.1 böyle yazdım.
Daha sonra aşağı tarafta DNS Sunucu Adresini otomatik al yazar onu aşağıdaki DNS adresini kullan olarak değiştiriyoruz. Daha sonra şunları ayarlıyoruz;

Tercih Edilen Dns Sunucusu:8.8.8.8
Diğer DNS Sunucusu:8.8.4.4
Diyip Tamam Diyoruz Artık İp Adresimiz Tamam.

Şimdi Modem Arayüzünü Ayarlamaya Geldi;

Modem arayüzüne giriyoruz benimki 192.168.1.1. Sonrasında sol taraftaki seçeneklerden Qos Temel Ayarlarda;
Gönderme ve İndirme Hızı vardır önce etkinleştirip daha sonra Trafik Kontolünü İşaretliyoruz. Sonra Toplam Bant Genişliğini, Sağda Verilen Maks Hız Değerlerini giriyoruz.
Daha sonra tekrar Qos Bant Genişliği Kontrolüne geliyoruz;
Ordan
Alttaki seçeneklerden yeni ekle diyoruz. Karşımıza gelen ekranda IP aralığını;

192.168.1.80 -- 192.168.1.190 yapıyoruz.
Port aralığını
1--63500 Yapıyoruz.
Önceliği ellemiyoruz.
Gönderme hızını;
Min 1 olacak maks kafamıza göre ayarlıyoruz, artık ne kadar yavaşlatmak isterseniz.
İndirme Hızını da aynı şekilde ayarlıyoruz ve kaydet deyip çıkıyoruz. Burda anlatıldığı şekilde yapıyorum bilgin varsa kontrol edebilir misin?
Dostum, önce istemci listesine bak. O IP aralığını girdiğinde senin de internetin sınırlanmış oluyor.

IMG_20201022_230215.jpg

Mesela burada 3. Olan senin PC diyelim. Bant genişliği kontrolünde eklemen gereken 1 ve 2.
IP aralığını 192.168.1.100 - 192.168.1.101 yapman gerekiyor. Bunu örnek olarak söyledim. Oradaki IP'lere göre yapmalısın ayarı.

Eğer senin bilgisayarın IP aralığının içindeyse, tek tek ekle IP'leri. 192.168.1.100 - 192.168.1.100 gibi.

Geri
Yukarı