İnternet sağlayıcımı değiştirmek

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Merhabalar, 8 yıla yakın bir süredir TTNET kullanıyorum. Artık farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyorum. Bu speednet ya da TurkNet olabilir. TTNET internetimi nasıl değiştirebilirim, ayrıca eğer ki benim gibi değiştirmek isteyip de değiştirenler varsa süreç hakkında bilgi verirse mutlu olurum, şimdiden teşekkürler. Bir de internet servis sağlayıcısı önerilerine açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 8 yıla yakın bir süredir TTNET kullanıyorum. Artık farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyorum. Bu speednet ya da TurkNet olabilir. TTNET internetimi nasıl değiştirebilirim, ayrıca eğer ki benim gibi değiştirmek isteyip de değiştirenler varsa süreç hakkında bilgi verirse mutlu olurum, şimdiden teşekkürler. Bir de internet servis sağlayıcısı önerilerine açığım.

Bende yeni TTNET'i değiştirdim. Öncelikle fiber altyapın varsa Kablonet'i kesinlikle öneririm 100 Mbps kampanyayı tercih ettim ve 115 Mbps download alıyorum upload ise 5 Mbps (ekstra ücret ödeyerek uploadı artırabilirsin) link:Sınırsız Full Paket Kampanyası | Kablo değiştirme ise yeni geçeceğin sağlayıcığı ararsan ekip gönderip interneti kuracaklardır.

Bende yeni TTNET'i değiştirdim. Öncelikle fiber altyapın varsa Kablonet'i kesinlikle öneririm 100 Mbps kampanyayı tercih ettim ve 115 Mbps download alıyorum upload ise 5 Mbps (ekstra ücret ödeyerek uploadı artırabilirsin) link:Sınırsız Full Paket Kampanyası | Kablo değiştirme ise yeni geçeceğin sağlayıcığı ararsan ekip gönderip interneti kuracaklardır.
Anladım hocam, peki şu an kullandığım internetten ayrılmak için ne yapabilirim? Müşteri hizmetlerini mi aramalıyım? Ayrıca aradığım vakit gelip onlar mı kabloyu falan sökecek yoksa yeni geçeceğim internet servis sağlayıcısı mı gelip her şeyi düzenleyecek? Bu konuda bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Anladım hocam, peki şu an kullandığım internetten ayrılmak için ne yapabilirim? Müşteri hizmetlerini mi aramalıyım? Ayrıca aradığım vakit gelip onlar mı kabloyu falan sökecek yoksa yeni geçeceğim internet servis sağlayıcısı mı gelip her şeyi düzenleyecek? Bu konuda bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Mesela Kablonet'e geçmek isterseniz Kablonet'i arayıp evinize gelip kabloları falan ayarlarlar modemide kurarlar sonra Türk Telekom şubesine gidip üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Hocam KabloNet'e geçebilmeniz için evinizde Türksat KabloNet altyapısı olması lazım. TT altyapısı ile KabloNet hizmeti alamazsınız. KabloNet'in sitesinden adresinizi sorgulamanız lazım var mı altyapısı diye.

Mesela TurkNet'e geçmek istiyorsanız eğer ki fiber altyapı ile hizmet almıyorsanız portu kaybetmeden geçebilirsiniz. İlk başta TT aboneliğinizi iptal edip TurkNet'e sıfırdan başvurursanız port kaybetme riskiniz var. Malum karantina herkes internet bağlatmak istiyor.

Geçiş işlemini de diyelim ki TurkNet'e geçmek istiyorsanız sitelerinde satış hattı var arayabilirsiniz. Ya da sitelerinde abone olmak istiyorum seçeneğine basarsanız gerekli bilgileri doldurup(hali hazırda kullandığım internet var seçeneğini işaretlersiniz) adresinizi vs. girip geçiş işlemlerini başlatabilirsiniz. Taahhüt olaylarına dikkat edin fazladan ceza parası ödemeyin.

Hocam Kablonet'e geçebilmeniz için evinizde Türksat Kablonet altyapısı olması lazım. TT altyapısı ile Kablonet hizmeti alamazsınız. Kablonet'in sitesinden adresinizi sorgulamanız lazım var mı altyapısı diye.

Mesela TurkNet'e geçmek istiyorsanız eğer ki fiber altyapı ile hizmet almıyorsanız portu kaybetmeden geçebilirsiniz. İlk başta TT aboneliğinizi iptal edip TurkNet'e sıfırdan başvurursanız port kaybetme riskiniz var. Malum karantina herkes internet bağlatmak istiyor.

Geçiş işlemini de diyelim ki TurkNet'e geçmek istiyorsanız sitelerinde satış hattı var arayabilirsiniz. Ya da sitelerinde abone olmak istiyorum seçeneğine basarsanız gerekli bilgileri doldurup(halihazırda kullandığım internet var seçeneğini işaretlersiniz) adresinizi vs. girip geçiş işlemlerini başlatabilirsiniz. Taahhüt olaylarına dikkat edin fazladan ceza parası ödemeyin.

8 yıldır kullanıyormuş taahhüt olaylarının olacağını sanmıyorum.

8 yıldır kullanıyormuş taahhüt olaylarının olacağını sanmıyorum.
TT paketlerini taahhütlü satıyor. Superonline, KabloNet, Vodafone vs. gibi firmalar taahhütlü hizmet verir. Taahhütsüz paketler var ama bu paketlerin bütçeleri son kullanıcıya uygun değil.

Arkadaşın taahhüt süresi dolmuş olabilir diyorsanız ona birşey diyemem tabii.

TT paketlerini taahhütlü satıyor. Superonline, Kablonet, Vodafone vs. gibi firmalar taahhütlü hizmet verir. Taahhütsüz paketler var ama bu paketlerin bütçeleri son kullanıcıya uygun değil.

Arkadaşın taahhüt süresi dolmuş olabilir diyorsanız ona bir şey diyemem tabii.

Yani taahhüt süresinin dolduğunu söylemek istedim.

Geri
Yukarı