İnternet Sitesi İçin Hosting - Server

gurkanghost

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bizim bir internet sitesi açmamız lazım. Siteye girmek için sanırım bir servera ihtiyacımız var, bu işlerden anlayan kişiler yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Godaddy üzerinden hosting alabilirsin. Geçenlerde indirim kodu bulmuştum. Eğer Wordpress site olacaksa "GDD1mwp" bu kodu sepette kullanırsan 200 küsürden 70 liraya düşüyor 1 senelik alan adı ve hosting.

Çok zor şeyler değil. Biraz zaman ayırsan zaten çözersin.
Hosting için başlangıçta Türkiye lokasyonlu ucuz sunuculara bakabilirsin.

Arkadaşlar merhaba bizim bir internet sitesi açmamız lazım. Siteye girmek için sanırım bir servera ihtiyacımız var, bu işlerden anlayan kişiler yardım edebilir mi?
Bu konularda çok yeni olduğun çok belli. Server giriş seviyesi için aşırı yüksek bi başkangıç. Sıradan bir hosting işini fazlasıyla görür. Alman gereken şeyleri sıralıyorum:
1- domain (belli başlı firmalardan alabilirsin. isimtescil, ihs, nic.tr gibi)
2- host ( çok sağlayıcı var ama dikkatli olmak gerek kapanma olmayan yerlerden almak gerek. güzel hosting, veridyen gibi.)
3- kuracağın sisteme göre yazılım. (kurumsal veya blog sitesi açacaksan wordpress ücretsizdir. her şey yapılabilir.)

Bunlar için ödeyeceğin yıllık ücret 125 tl'yi geçmez. ama sunucu dediğin senin yıllık vereceğin şeyin birkaç katını tek ayda ödemen demek :)

ben godady 'den alan adını .com uzantılı yıllık 24 lira cliaweb üzerinden de yıllık linux host ücreti 21 lira al sana 47 lira temiz :D bide kuracağın site tamamen senin kontrolunde olsun istiyorsan host değil de sunucu kiralaman daha mantıklı.Ben blog tarzı birşey açmak istiyorum diyosan zaten bunların hiç birine gerek yok.D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı