İnternet stabil olmaması

Befehle

Kilopat
Bilgisayarımda 1200MBPS alıcı var, internetim Superonline. Hız testinde 15-20 Mbps download 20ms civarı ping alıyorum, fakat an itibarıyla 6-7 arası download alıyorum.
Telefon vb. cihazlarda gayet akıcı bir internet mevcut iken bilgisayarımda bazen aşırı yavaşlıyor internet, sebebi ne olabilir?
Örneğin sabah CS:GO 80-100 ping arasıyken az önce 500-1000 arasıydı.
Diğer oyunlar vb. şeylerde fazla sıkıntı olmuyor.

Kablosuz ile bağlandığın için ve sistemlere sonradan takılan Wi-Fi cihazları maalesef verimli olmuyor benim tecrübelerim bu yünde oldu hep o yüzden kablolu bağlantı şart hızlı internette bu kayıp çok göze batmıyor fakat yavaş olan internette kayıp göze batıyor.

Son 2 aydır netspeed saçmalamaya başladı. Kablolu kullanmama rağmen ping değerlerim yükseliyor. Sorunu bir türlü çözemediler.

Kablosuz ile bağlandığın için ve sistemlere sonradan takılan Wi-Fi cihazları maalesef verimli olmuyor benim tecrübelerim bu yünde oldu hep o yüzden kablolu bağlantı şart hızlı internette bu kayıp çok göze batmıyor fakat yavaş olan internette kayıp göze batıyor.
Ben de kabloludan yanayım fakat modem ile arada mesafe var..

Dostum kullandığın Wi-Fi adaptörü nedir? Sana tavsiyem PCIe 3.0 arayüzünden bağlanan bir Wi-Fi kart alman olur. Bu sayede hem oyunlarda daha az pingin olur hem de genel internet kaliten daha stabil olur.

Geri
Yukarı