İnternet sürekli gidiyor

spec_haze

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RX 6600
Gigabyte a320m-s2h
Corsair Vengeance 8x2 3000mhz
Normalde TP-Link modem kullanıyordum internet odamda çekmediği için yeni modem aldım. Vatan'dan Tenda V12 model modem aldım ve eskisinin yerine direk taktım hiçbir kabloyu değiştirmedim (Hepsi eski modemin kablosu) ve modemi çalıştırdım. Modem normal olarak çalışmaya başladı ama yaklaşık 30 dk sonra internet kesildi 5 dk sonra kendi kendine geri geldi bundan sonra her 20-40 dakikada bir internet gidip 5-10 dakika sonra geri gelmeye başladı. Sizce neden?

Normalde TP-Link modem kullanıyordum internet odamda çekmediği için yeni modem aldım. Vatan'dan Tenda V12 model modem aldım ve eskisinin yerine direk taktım hiçbir kabloyu değiştirmedim (hepsi eski modemin kablosu) ve modemi çalıştırdım. Modem normal olarak çalışmaya başladı ama yaklaşık 30 dk sonra internet kesildi 5 dk sonra kendi kendine geri geldi bundan sonra her 20-40 dakikada bir internet gidip 5-10 dakika sonra geri gelmeye başladı. Sizce neden?

Kanka bende TP-Link var onda da aynı sorun vardı Digitürk kullanıyor musun kullanıyorsan üstüne koyunca ısındığı için kendi kapatıyor.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Hatta modem yüzünden Türknetten Netspeed e geçtim. Fakat sorun orada da devam edince sorunun kaynağının modem olduğunu anladım.
TP-Link Archer VR300 AC 1200 Mbps almıştım Teknosadan. Tamire gönderdim ve döndükten sonra hiçbir sorun yaşamadım.

Yok duvarda asılı duruyor ikisi de.
Müşteri Hizmetlerini Aramayı Deniyebilrisin

Isınma ile çok alakası olduğunu düşünmüyorum. Yani 10 senedir aynı yerde güneşin altında durup bozulmayan modemimiz vardı. Artık eridiği için anakartı yanmıştı. Yeni modem aldık. Bence bir servise gönder.

Bende ısındığı için oldu bir de hava 30. derece o yüzden.

Geri
Yukarı