İnternet taşıma

Muharrem[TR]

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Nisan ayının 3'den beri internet taşımamız yapılmıyor. Şikayet vara kadar yazdım lakin bir sonuç vermedi. Yaklaşık 1 aydır interneti taşıyamadılar. Sürekli geçiştiriyorlar. Yasal olarak belli bir süreye kadar bağlamaları gerekmiyor mu? Burada marka ismi verebiliyor muyuz bilmediğim için yazmıyorum. Daha detaylı bilgiyi aşağıda şikayetvara açtığım konudan ulaşabilirsiniz.
İnternti birkaç gün içinde geçirmezler ise başka bir internet sağlayıcısına başvurmak zorundayım çünkü taşımazlarsa fazla fazla ücret ödemek zorunda kalıyorum. Lakin ben başkasına başvurduğumda onlar bağlama işlemini yaptıklarında bunlar tekrardan kendilerine geçirebilirler mi? Ortalık karışmasın sonradan. Gerçi bu zamana kadar geçiremediler hep işlem sürüyor. Hala eski kullandığım firmayı kullanıyorum. Geçire bilseler şimdiye kadar geçerdi diye tahmin ediyorum. Burada beni taşıma işlemimi bir türlü gerçekleştirmeyen firmada çalışan ve yardımcı olacak biri varsa çok hoş olur. En kötü fiyatı 100₺'yi pek geçmeyecek şekilde 50 Mbps internet için bir tavsiye verebilir misiniz?
Arkadaşlar 1 ay oldu hala bir gelişme yok. Başka bir internet sağlayıcısına başvursam yada şuan kullandığım firmayla anlaşma yapsam ileride bir sorun olur mu ? Çünkü 30 gündür bir gelişme yok.
Bir hafta bilemedin 10 gün sonra tekrar bir ceza ödemek zorunda kalacağım için müşteri hizmetlerini arayıp iptal talebinde bulundum fakat iptal ettiremedim o sürekli ilgilenen arkadaşa aktarıyoruz diyerek birilerine aktardılar. 4 aktardıkları kişide başkasına aktardı ve ne olsa beğenirsiniz bir ses kaydı çıktı güya sıkıntı varmış o yüzden bana şimdi yardımcı olamıyorlarmış beni gün içinde arayacaklarmış. 25 dk oyaladıktan sonra telefonu kapattılar.
Bugün aramaya kalktığımda telefon çağrı sonlandırıldı diyerek kapanıyor.
Arkadaşlar merhaba şuan başka sağlayıcıya geçtim. O gün uzun aramalar sonucu bağlandım ve iptal talebim oluşturuldu iptal etmeleri ve sisteme düşmesi biraz uzun sürdü. Bu arada Netspeed internet sağlayıcısına başvurmuştum. Beni salı günü aradılar. Onay verdik bugün yani cuma günü sabah internet taşıma işlemimiz gerçekleşti. Başta millenicom yerine netspeed de başvursaydık durduk yere toplam aşağı yukarı 300₺ ödemek zorunda kalmayacaktık.
Eskişehir Odunpazarında oturmaktayım. Başka il ve ilçelerdeki durum farklı olabileceğini lütfen unutmayın lakin şimdiye kadar hem başvuru sırasında evrakları doldururken birkaç kez aramam hem de bağlandıktan sonra bir soru sormak için armam sonucu verilen izlenime göre netspeed müşteri hizmetleri mileniye göre çok daha ilgili ve nazikler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı