İnternet tüm cihazlarda gitti

SıtkıOnur

Hectopat
Yanlışlıkla Mac filtrelemeden sanırım tum cihazları engelledim. Şu an telefonumla PC ile ve diğer telefonlarla bağlanamıyorum. Ne yapabilirim arkadaşlar?

Modeme ethernet kablosuyla bağlanıp yaptığın ayarı düzeltebilirsin eğer ethernet kablon yok ise mecbur modeme reset atmalısın.
Belki WPS tuşu da işe yarayabilir.

Hiç bağlanmadığınız cihaz varsa onunla deneyin. Var olan cihazları mı yoksa tüm cihazları mı engellediğiniz bu şekilde anlaşılır. Hiç bağlanmadığınız cihazla bile bağlanamıyorsanız modemi resetleyin, kurulumunu yapın.

Öncelikle komikmiş. Çözüme gelecek olursak, LAN kablosu ile modem arayüzüne erişerek engelleri kaldırmak. 2. çözüm ise modemi resetlemek ve yeniden kurmak. Geçmiş olsun.

Kablo ile bağlanınca Mac adresi olmuyor sanıyorsunuz herhalde. Gereksiz mesajlar yazmayın lütfen. Ethernetin Mac adresi engellenirse kablo ile internet bağlantısı sağlanamaz.

Yanlışlıkla Mac filtrelemeden sanırım tum cihazları engelledim. Şu an telefonumla PC ile ve diğer telefonlarla bağlanamıyorum. Ne yapabilirim arkadaşlar?
Modem servisini ara

Kendim sıfırladım ve kurulumu yaptım düzeldi. Fakat eskiden 12 mbps hızdaydı, ana paketim 8likti, sanırım zaten bitiyordu bu gece 12 mbps olan bu 3 aylık kampanya, şimdi 8 olarak kullanabiliyorum. Bir sorun daha var eskiden hız testlerinde sunucuyu ve altyapı olan yeri hep aratwifi olurdu şimdi vodafone felan yazıyor ikisindede. Ne oldu hızı azaltınca vodafone altyapısınamı geçti internet şimdi ? ping değerlerim eskiden 10 9 felan çıkarken şimdi 30 40 felan çıkıyor.

O kafasına göre değişiyor arada bir bende de öyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…