İnternet Wi-Fi'da düşük hız veriyor

O modemden çok bir şey beklemeyin. 3-5 cihaz bağlı iken kafayı yiyebilecek potansiyele sahip

Mümkünse 5GHz desteği de olan iyi bir Router alıp sorunu çözün. Maalesef başka bir çözüm yolu bilmiyorum.
Dediğiniz modeme örnek bir modem atar mısınız her hangi satışı sunulan bir siteden

Dediğiniz modeme örnek bir modem atar mısınız herhangi satışa sunulan bir siteden?
Öncelikle modem ile Router aynı şey değildir. Attığım Router kablolu bağlantıyı alıp kablosuz olarak dağıtır.

Doğrudan modem de alabilirsiniz ama onlar daha pahalı olacaktır.

@55superx hocam modemim bu.

Nasıl çıkartıcaz telefondan 5GHz'ye.

Modemin 5 GHz destekliyor mu araştırmak lazım onun dışında arayüzünden bakılabilir. Wi-Fi'de 2.4 GHz 5GHz iki ayrı bağlantı çıkıyor bağlanıyorsun normal bir şekilde bunu misafirler için de ayarlamak adına yönetebiliyorsun.

seçme yok :/
hocam mesela bunu aldık şuan ki modemi çıkartıp bunu mu takıcaz ?

Dosya Ekleri

• zxczxczxc.PNG
    11,2 KB · Görüntüleme: 25
O modemin 5GHz bandı olmasını bırak 2.4GHz bandında bile hayrı yok. Bir arkadaşta vardı.

O modemin 5GHz bandı olmasını bırak 2.4GHz bandında bile hayrı yok. Bir arkadaşta vardı.

Fakat sorunu modemde diyelim. Bende 4 aylık yeni bir modem var 0 alındı. 750Mbps destekli 75Mbps paketim var yine kopukluk yaşamaktayım. Bütün evde aynı hız alıyorum bir de. Sorun sağlayıcılarda benim fikrim.

Yani ethernet kablosu ile mevcut olan modemden yeni aldığım modeme ek kablo takıcam yani kasaya takar gibi 2 modemli olucak ?
Evet onun gibi bir şey olacak. Bunu takınca mevcut modemin Wi-Fi özelliğini kapatabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…