İnternete 4 kişi bağlanınca ping yükseliyor

darw1_n

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bizim evdeki modeme 4 kişi aynı anda yüklenmeye çalıştığında oyun oynayan pingleniyor. Video izliyenin videosu donuyor vb. sorunlar.

Sizde bu sorun modem ile alakalımı yoksa internet altyapısı ile mi?

Altyapı:

Download: 16.
Upload: 3-4

Son düzenleyen: Moderatör:

Sence sorun nerede? 4 Cihaz için internet hızı yetmiyor.

Kanka soru çok saçma. 16 internetin var, yani 100 falan olsa anlayacağım ama 16 download olan internete 4 kişi bağlanırsa ping çıkması çok normal. Yüksek hız istiyorsan 1000 TL'ye modem alacaksın. Altyapın 100 MB interneti destekleyecek ve sonrada interneti 100 MB e yükseltem gerek, senin için en az 50 MB'lik internet yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem darboğaz yapıyor diyeceğim ama internet hızınız yavaşmış 4 kişilik bir aile için en az 24-35Mbps tercih edilmeli.

Sence sorun nerede? 4 Cihaz için internet hızı yetmiyor.
Bu kadar basit uzunca açıkladım
Modem darboğaz yapıyor diyeceğim ama internet hızınız yavaşmış 4 kişilik bir aile için en az 24-35Mbps tercih edilmeli.

O bile oyun oynayacaksa yetmez özelliklede 50 100 GB'a oyun indiriyorsa asla yetmez artık Türk Telekom'la 10 gvlık internetle 5 6 kişi tepişe tepişe konun ustası oldum resmen 11 ay sonra kurtuluyorum bu internetten TurkNet geçeceğim ben 50 MB diyorum en az.

Valla biz 5 kişilik aile olarak 50Mbps hız gayet yeterli geliyor.
İnternet sağlayıcı firma yine Türk Telekom modem ASUS AC-750 hız kaybı, ping sorunu falan yaşamıyorum.

Vallahi biz 5 kişilik aile olarak 50Mbps hız gayet yeterli geliyor.
İnternet sağlayıcı firma yine Türk Telekom modem ASUS AC-750 hız kaybı, ping sorunu falan yaşamıyorum.

Hocam TurkNet tercih sebebim taahhüt olmaması her türlü istediğim zaman beğenmezsem çıkarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…