İnternetin gerçek hızını öğrenme

Yunusasdfgh

Hectopat
Daha fazla  
Benim vodafone net den 16 mbps limitsiz paketim var. Pc 10 mbps gösteriyor. Zaten indirme hızlarından da anlaşılıyor. Modemim 10/100 mbps. Bu modem ya 10 mbps yada 100 mbps demi çalışabilir anlamına gelir, yoksa ikisinin arasında mı? Modemimi sabahları kullandığımda 2 saat sonra felan oluyor. Öğlenleri genelde açar açmaz oluyor. Modem kendi kendine reset atmaya başlıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle diyorsunuz da orada da 6 mbps 7 mbps falan çıkıyor. (Tabii ki internet kullanmıyorum test ederken :D) Bir şey fark etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orda yazan doğru olandır. Senin internet hızın 16 Mbps olabilir ancak bulunduğun yer 7-8 Mbps'ye kadar destekliyor. Ayrıca internetin 16Mbps değil 16Mbps'ye kadar diye geçer.

Büyük ihtimalle bozuk ancak modemin 16Mbps desteklemiyorsa sürekli gidip gelebilir. Ve ışıkların yanıp sönmesi de sende yeniden başlatıyor hissi uyandırmış olabilir.

yeiden başlatıyor çünkü güç hariç hepsi sönüyor ve ilk açılış gibi sırayla geliyor işte usb adsl internet diye ancak 10/100 mbps yazıyor modemin özelliklerinde konunun başındada sormuştum bu 10 ile 100 arasındamı hız verir anlamına gelir yoksa 10 ve 100 mbps mi verir demek

Bildiğim kadarıyla 100Mbps'ye kadar destekler anlamına geliyor. Ve ağdaki cihazlara göre bağlantı hızını ayarlar. Pek emin değilim ama. İnternet Servis Sağlayıcını arayıp sorununu belirt arıza kaydı oluştursunlar ve gelip baksınlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı