İnternette anormal ping dalgalanmaları

Deluxonik

Hectopat
Daha fazla  
Selam, Türk Telekom kullanıyoruz (2014'ten beri). Hiçbir zaman internetle sıkıntı çekmedim lakin son 1 senedir internetimde çok aşırı anormal dalgalanmalar var. Yeri geliyor internete 5dk boyunca giremiyoruz. Yeri geliyor modem kendi kendine kapanıyor gibi oluyor. CS'de pinglerimi her 200msde bir kontrol ettim ve her 200msde bir 50MS-400ms arası gidip geliyor (TR sunucularında). Çok nadiren kullanabiliyorum düzgünce. Fiber altyapımız da yok.

1693424027980.png

Modem 2013 model sanırsam. Adı Zxhn H108n v2.5. sorun ne ile alakalı olabilir? Modemle alakalı olabilir mi? Bu durumda ne yapmam lazım? Wi-Fi kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ttnet kullanıyorum ve aynı sorundan muzdaribim. CS de oynarken 50 ms civarında ki pingim bir anda 200 - 300 oluyor, keyfimi kaçırıyor. Neyseki taahhüt süresi dolmak üzere. 4 yıllık aboneliğimi iptal edeceğim.

Ben de ttnet kullanıyorum ve aynı sorundan muzdaribim. CS de oynarken 50 ms civarında ki pingim bir anda 200 - 300 oluyor, keyfimi kaçırıyor. Neyseki taahhüt süresi dolmak üzere. 4 yıllık aboneliğimi iptal edeceğim.
Desteği vb. aradınız mı? Çözüm bulurlar mı sizce?

DNS'i 1.1.1.1 ve 1.0.0.1'ye bağla Cloudflare sunucuları,
Bana da oluyordu çözüldü ama eğer çok cihaz bağlıysa ısınma veya CPU'dan olabilir
Veya Wi-Fi analizi uygulama ile en iyi kanalı bularak arayüzden değiştirebilirsin

NOT: Ben yaptım hızlandı ama bazen bozuluyor bağlı olan kanal mesafeden çıkıyor o yüzden bunu yapmamanı öneririm

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı