İnternette hız düşüklüğü

Marco58

Hectopat
ASUS DLS-N16 modem kullanıyorum 35 Mbps internet kullanıyorum. Hemen hemen her gün internet download hızım yerlerde geziyor. Birçok arıza kaydı oluşturdum Türk Telekom'a. Ama bir sonuca varamadım modemi açıp kapatınca ama internet hızım hemen düzeliyor modem üzerinden de denemediğim ayar kalmadı. Bir çözüme varamadım yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS DLS-N16 modem kullanıyorum 35 Mbps internet kullanıyorum. Hemen hemen her gün internet download hızım yerlerde geziyor. Birçok arıza kaydı oluşturdum Türk Telekom'a. Ama bir sonuca varamadım modemi açıp kapatınca ama internet hızım hemen düzeliyor modem üzerinden de denemediğim ayar kalmadı. Bir çözüme varamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı modemi 100Mbps'de kullandım hız düşme sorunu yaşamadım IDM'de 12MB hızla indirme yapıyordum. Ama sizinkinde bir sorun olabilir. Ayarlardan modeme gelen download upload hızlarına bakin. Bulabilirseniz başka modemle kullanım yapıp kontrol edin.

Hocam Sorun modemde sanırsam.Farkli bir Router/Modem var mıdır?

Aynı modemi 100Mbps'de kullandım hız düşme sorunu yaşamadım IDM'de 12MB hızla indirme yapıyordum. Ama sizinkinde bir sorun olabilir. Ayarlardan modeme gelen download upload hızlarına bakin. Bulabilirseniz başka modemle kullanım yapıp kontrol edin.
hızın düşük olması değil sorun hız normal ama gidiyor arada bir aç kapa sonra normale dönüyor
Hocam Sorun modemde sanırsam.Farkli bir Router/Modem var mıdır?
elimde malesef başka bir modem yok değiştirmeyi düşünüyorum

Dostum modemde sorun olabilir ama bende aynı durumu yaşıyorum bazen internet gidiyor sebepsiz yere. Modemi günde 3-4 kere kapatıp açıyorum ama altyapında da sıkıntı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızın düşük olması değil sorun hız normal ama gidiyor arada bir aç kapa sonra normale dönüyor.

Elimde maalesef başka bir modem yok değiştirmeyi düşünüyorum.

Şu anda altyapıların leş olmasından dolayı benim etrafımdaki çoğu kişi bu hız problemini yaşıyor Türk Telekom altyapısıyla. 35Mbps paketi olup bir gün 20Mbps diğer gün 1Mbps alan tanıdıklarım var. Ayrıca şu an kendimde altyapı sorunundan dolayı internet baglatamiyorum 1 yıldır. Eskiden aynı evde 100Mbps kullanıyordum.

Şu anda altyapıların leş olmasından dolayı benim etrafımdaki çoğu kişi bu hız problemini yaşıyor Türk Telekom altyapısıyla. 35Mbps paketi olup bir gün 20Mbps diğer gün 1Mbps alan tanıdıklarım var. Ayrıca şu an kendimde altyapı sorunundan dolayı internet baglatamiyorum 1 yıldır. Eskiden aynı evde 100Mbps kullanıyordum.
şöyle diyeyim 2 dk da aç kapa düzeliyor ve alt kattaki insanlar aynı şeyi yaşamıyor.

Şöyle diyeyim 2 dk da aç kapa düzeliyor ve alt kattaki insanlar aynı şeyi yaşamıyor.

O zaman çok yüksek ihtimal sizin modemde sıkıntı var hocam garantisi varsa servise verin. Ayrıca alt kattakiler kac Mbps hız alıyor onu sorun. Ben bu modemle misafir ağı açıp 2-3 Mbps hız limiti koyuyordum evdekiler o ağı kullanıyorlardı geri kalanın kendim kullanıyordum. 2-3 Mbps Instagram YouTube gibi platformlar icin yeterli oluyor. Belkide onlarında hızı yerlerde geziyordur fakat indirme yapmadıkları icin normal geliyordur ya da internet hızlarıyla haşır neşir değillerse. Ama onların aldığı paketin 2-3 Mbps altında hız çıkıyorsa testte sizin modemde sorun var. Eve gelen kablodada sorun olabilir binanız eskiyse.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı