Çözüldü İnternetteki çizimler oyunda kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Boş
Yapabilir miyim bilmiyorum ama piksel bir oyun yapmaya çalışıyorum. Bir karakter beğendim, şapkasını falan değiştirip oyuna eklesem bir sıkıntı olmaz değil mi? Veya piksel bir arka planı. Mesela bazı örnekler:

Çözüm
Çizimlerin telif hakkı olan bir oyundan olmadığına emin olun. Eğer değilse sorun yok.
Çizimlerin telif hakkı olmayan bir oyundan olması yeterli değil. Nasıl lisanslandığına bakmanız gerekiyor. Bu kişi bunları çizip satıyor da olabilir.

Bu arada sırf merakımdan soruyorum, ben bu çizimleri alıp kullansam satın aldığımı nereden bilecekler ki?

Bazı siteler var bu tarz spriteları ücretsiz bulabilirsin, yanı sıra sana bir sır vereyim ama benden duymuş olma. Bu tarz şeyleri bireysel kullanım için kullanırsan bir problemle karşılaşmazsın. Ben yine de buraya kişisel kullanım için birkaç site bırakayım.

2D Sprites - CraftPix.net

Top free game assets

Bu arada sırf merakımdan soruyorum, ben bu çizimleri alıp kullansam satın aldığımı nereden bilecekler ki?
Her şeyden önce etik değil. İkinci olarak ticari bir amaçla kullanmaya başlarsan suç işlemiş olursun. Çeşitli boyutlarda sonuçları olabilir bilgim yok. Sadece başkasının tasarımını izinsiz kullanmanın suç olduğunu biliyorum. Çizdiği resmi ona sormadan dövme yaptırmayı bile hakaret olarak görüyor sanatçılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…