iOS 9 iPod Touch 5'e gelir mi ?

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar iPod 5 almayı düşünüyorum. Biliyorum daha iOS 8 daha yeni çıkmışken iOS 9 hakkında konuşmak çok garip. Cihaza iOS 8 güncellemesi geldi fakat eğer iOS 9 çıkarsa bu güncelleme bu cihaza gelir mi çok merak ediyorum. Ve bu güncelleme gelirse ne kadar süre sonra gelir ? Sizin düşünceleriniz neler ?

Bence iOS 9 iPod Touch 5'e gelmeyecek. Ne de olsa içinde iPhone 4s donanımı var.
Dün Apple Store'a gittim. Görevliye sorular sordum. Dedim iPod 6 çıkacak mı eğer çıkacaksa bekleyip onu alayım dedim. Görevlide herkes bu soruyu soruyor ama daha hiç bir bilgi yok dedi. Diğer sorumda eğer iOS 9 çıkarsa iPod touch 5 'e gelir mi ? sorusu oldu. iPhone 4s ile aynı donanıma sahip olduğu için gelmez diye düşünüyorum dedim. Görevli ise bence iPhone 4s ile bir tutmamalısın. 4s 'den daha çok iPhone 5 ile bir tutmalısın dedi .Babamda 4s var inan ki iPod daha hızlı ve bana göre eğer iOS 9 çıkarsa güncellemeyi alacaktır dedi.

Apple Store çalışanının dediklerine inandım doğrusu. Elinde ki malı satmaya çalışan tip de değiller. Bayram harçlığı , okul harçlığı falan filan bütünleşirse alacağım inşallah. :)

Bu ayın bitmesini bekle bence. iPadlerle birlikte gün yüzüne çıkabilir 6. nesil. Bende bekliyorum birinden birini alacağım.
Ama neden internette hiç iPod 6 için tahmini görsel yok. iPhone çıkmadan önce tahmini görseller falan çıkmıştı ki doğruydu. Zaten hemen almayacağım. Birşey soracağım normalde iPod'lar eylül ayında tanıtılmıyor mu ? Neden gecikti ki ?

Ama neden internette hiç iPod 6 için tahmini görsel yok. iPhone çıkmadan önce tahmini görseller falan çıkmıştı ki doğruydu. Zaten hemen almayacağım. Birşey soracağım normalde iPod'lar eylül ayında tanıtılmıyor mu ? Neden gecikti ki ?

Bi yerde 2014 yılında iPod çıkmayacak diyordu Apple dan birisiydi sanırım. Ama 2-3 farklı yere göre de 22 Ekimde iPadlerle ortaya çıkabilir diyor. Aslında bana da çıkmaz gibi geliyor ama yinede beklemekte fayda var belli olmaz, bir ay bekleyecem duruma göre iPad' e bile yönelebilirim.

Bi yerde 2014 yılında iPod çıkmayacak diyordu Apple dan birisiydi sanırım. Ama 2-3 farklı yere göre de 22 Ekimde iPadlerle ortaya çıkabilir diyor. Aslında bana da çıkmaz gibi geliyor ama yinede beklemekte fayda var belli olmaz, bir ay bekleyecem duruma göre iPad' e bile yönelebilirim.
Ben alırsam zaten 1 kaç ay sonra alacağım kasım sonu gibi. Belki Aralık ayında... Size göre bir sonraki güncellemeyi alır mı ?

Yeni iPod çıkmazsa eğer 1-2 sene daha güncelleme alır bana göre.
Bence çıksa bile çok çok bir yenilik olmaz. Ama istediğim bir yenilik var oda ortaki tuşun iPhone 5s ve 6 da ki gibi olması. Yani tuşun içinde kare şekli olmayacak. Böyle olursa daha şık olur bence. Apple Store'da ki görevlinin dediğine göre hiç bir bilgi yok iPod 6 konusunda. Ama yeni iPad falan çıkacakmış ondan bahsetti belki onun tanıtımında iPod'da tanıtılır...
Görevlinin dediği inşallah çıkar , yani bir sonraki güncellemeyi alır demişti. İnşallah doğru olur. Eğer çıkarsa iPod 6 sizce fiyatı ne kadar olur ?

Güncellemeyi alır ama yavaşlatacağına eminim. Fiyatı 250-350 dolar olur bence. Zaten tasarımı, inceliği boyutu günümüzde bile eşsiz bir cihaz, donanım ve belki ufak birde ekran boyu artışıyla gelirse çok güzel olur. Nede olsa Apple' a göre sadace MP-3, MP-4 bir cihaz değil bir el konsolu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı