iOS sürüm düşürme

MR.KARACAYİR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. iPhone 6S cihaz kullanıyorum. 11.4 sürümü yüklü. Bu sürümü 10.3'e düşürmek istiyorum ama imzalar kapalı. SHSH diye bir şeyle beraber düşürmek mümkünmüş ama kaynaklar yabancı oldugu için bir şey anlamadım. Yardımcı olacak birini arıyorum :))

Son düzenleyen: Moderatör:
SHSH2 kaydınız yoksa mümkün değil. Çünkü her SHSH2 kaydı cihaza özgü olur. SHSH2 kaydınız olsaydı da kullanamazdınız çünkü iOS 11.4 ve üstünde cihazın NVRAM’ine erişim şansımız yok (Bir kernel exploit gerekli) ve cihazınızda bulunan SEP yazılımı iOS 10.3 ile uyumlu değil.

SHSH2 kaydınız yoksa mümkün değil. Çünkü her SHSH2 kaydı cihaza özgü olur. SHSH2 kaydınız olsaydı da kullanamazdınız çünkü iOS 11.4 ve üstünde cihazın NVRAM’ine erişim şansımız yok (Bir kernel exploit gerekli) ve cihazınızda bulunan SEP yazılımı iOS 10.3 ile uyumlu değil.
Kardeşim benim iOS 10'un herhangi bir sürümüne geçmem gerek, 10.2 10.3 10.1 olabilir farketmez. Ben de bilişimciyim anlıyorum ama Apple'ın sistemiyle bir alakam yok. Başka SHSH verisini kullanalım olmaz mı?

Daha önce söylediğim gibi, başka bir kişinin SHSH2 kaydını kullanamıyorsunuz çünkü bu kayıtlar cihazlara özgüdür. Benim iOS 10.2'den beri SHSH2 kayıtlarım var fakat size versem bile kullanamazsınız çünkü bu kayıtlar benim cihazıma ait bilgilerle (ECID, donanım bilgisi gibi) oluşturuldu.
Ayrıca dediğim gibi, kaydınız olsaydı da sürüm düşüremezdiniz çünkü telefonun içindeki SEP yazılımı denen kısım sadece güncellenebilir, sürümü düşürülmüyor. iOS 11.4'ün SEP yazılımı iOS 10'un herhangi bir sürümüyle uyumlu olmadığından zaten yükleyemezdiniz.

iFaith eski iOS sürümlerinde (iOS 5/4 vs.) ve yanlış bilmiyorsam bootrom açığı bulunan cihazlarda (iPhone 4 ve altında) kullanılabiliyor.
Üzgünüm ama şu anda sürüm düşürmeniz mümkün değil.

iFaith eski iOS sürümlerinde (iOS 5/4 vs.) ve yanlış bilmiyorsam bootrom açığı bulunan cihazlarda (iPhone 4 ve altında) kullanılabiliyor.
Üzgünüm ama şu anda sürüm düşürmeniz mümkün değil.
iOS 10 u isteme sebebim kilit ekranını açarken simgelerin yavaş yavaş dizilmesi idi.O geçiş hoşuma gidiyordu.Jalibreak ile o geçiş animasyonunu tekrar yapabilir miyim acaba ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı