iOS'ten Android'e WhatsApp aktarma

forsensei

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi Android'den iOS'e geçtim. Ne yazık ki WhatsApp mesajlaşmalarımı ücretsiz olarak bir türlü geçiremedim. Yok mudur bunun bir yolu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Drive'a yedeğini al. Daha sonra IOS'da WhatsApp uygulamasını yükle. Google Drive'nı aç. WhatsApp uygulamasında yedeklerimi buluttan al diye bir seçenek vardı. Orada Google Drive'ı seçerek işlemini tamamlayabilirsin.

Bunu önceden ben de denedim ama ne yaptıysam olmadı. Sanırım basit bir yolu yok :(
Google Drive'a yedeğini al. Daha sonra IOS'da WhatsApp uygulamasını yükle. Google Drive'nı aç. WhatsApp uygulamasında yedeklerimi buluttan al diye bir seçenek vardı. Orada Google Drive'ı seçerek işlemini tamamlayabilirsin.
Ben denediğim zaman orada Drive seçeneği çıkmamıştı yedek almama rağmen. Sadece iCloud vardı.

Konuyu yeni gördüm. Böyle bir şey yapmanızı önermiyorum. WhatsApp görüşmeleri şifrelenmiş verilerdir. iOS tarafında iCloud, Android tarafında Google Drive'a kayıt edilir. İki şirket bu tarz konularda pek birbirlerine güvenmezler. Daha birkaç ay önceye kadar, iOS Gmail uygulamasının Apple dosyalar klasörüne erişim izni bile yoktu. 3. parti şirketler böyle hizmetler vermektedir ama genel olarak yaptıkları WhatsApp geçmişini komple kopyalayıp, diğerine aktarmaktır. Çünkü o veri korkunç para ediyor. İki taraf anlaşıp, yedek aktarma konusunu gündeme getirene kadar bu şekilde devam eder. 3. parti yazılım şirketlerine güvenmenizi önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı