IP adresi ile ne yapabilirler?

Bilen biri var diye göz korkutuyor en fazla. Bir şey yapacak olsa emin ol çoktan yapardı. 🤣🤣
Endişelenme sorun çıkmaz. Çıkarsa oldu da, ver polise siciline işler bir güzel. Bir dahaki sefere bilen biri olarak avukat tutar :)))

hocam bir de adam bilen biri var bu işleri diyor hani pcme telefonuma ya da ailemin cihazlarına felan girebilir mi modemden modeme girip

Tamamdır hocam teşekkür ederim.
Hiçbir şey yapamazlar. Birinin bilgisayarına veya telefonuna erişebilmesi için virüslü bir dosyayı indirip onu çalıştırman gerekir. Attığı linkten bir şey indirip çalıştırmadıysanız içiniz rahat olsun. Modemi aç kapa yapın düzelir artık böyle şeyler eskide kaldı. En fazla bi Ddos atarlar ondan da bir şey olmaz kapat aç yapın düzelir.

Aynen öyle klavye başında delikanlılık yapmakla olmuyor. Buluyorlar seni :D

Aynen zaten büyük ihtimalle IP saklama yöntemlerini falan da bilmiyor lardır.

Kesin bilen biri dediği Termux'dan Instagram çalmaya çalışan biridir 😃

Bilgisayar IPS'i olabilir ne yapabilir peki.

Aynı ağda olmadan hiçbir şey yapamaz diye biliyorum ya da port yönlendirme yapması lazım ama oda statik IP ile yapılır normal bir internet kullanıcısı iseniz IP niz dinamiktir ve port yönlendirme yapamazsınız.

Hocam peki yukarıdaki arkadaşın dediği gibi PC IPS'i ise ne yapabilir?

Aynı ağda olmadan hiçbir şey yapamaz diye biliyorum ya da port yönlendirme yapması lazım ama oda statik IP ile yapılır normal bir internet kullanıcısı iseniz IP niz dinamiktir ve port yönlendirme yapamazsınız.

Tamam teşekkür ederim tekrardan bir şey olursa konuya geri donerim herkese teşekkürler.

Hocam vallahi adam diyor bilen birine attım bilen biri neler yapabilir telefona modeme PC'ye kameraya erişebilir mi?

PC'de attığı linke tıkladım.

Çok korkmanıza gerek yok. Şu an Technopat süper moderatörleri bile IP nizi görebiliyor.

Hocam peki yukarıdaki arkadaşın dediği gibi PC IPS'i ise ne yapabilir?

Tamam teşekkür ederim tekrardan bir şey olursa konuya geri donerim herkese teşekkürler.

Şey hocam nmap ya da zenmap kullanarak açıkları tarayabilirler bu açıkları istismar etmeye çalılabilirler ama sizin tıkladığınız link ile dış IP'yi alırlar modemi kapatıp açınca da değişiyor zaten fazla bilgili olduklarını sanmıyorum.

Bu arkadaşınızı internet ağınıza bağlamayın bu arada telefondanda pek çok IP bulma işlemi yapmak mümkün mesela ben kendi evimdeki internette root telefonum ike zanti idi galiba kullanarak port taraması cihazların işletim sistemleri ve OS sürümleri IP adreslerini bulabiliyorum ve istersem de mitm saldırısı yapabiliyorum.

Not: Mitm="man in the middle"

Dış IP ise modemi aç kapa yap değüşür IP yerel IP ise aynı ağda olmadığı sürece bir şey yapamaz ya da port yönlendirme yapmadan ama port yönlendirme sadece statik IP ile yapılır statik IP de paralı diye biliyorum sizinki dinamik IPdir modemi aç kapa yap bir halt yapamazlar.

Neredeki IP nizi aldılar nasıl aldılar.
Bir şey merak ettim. Modemi resleyince IP değişiyor ya hani. Peki adam bu arkadaşın IP'a bir şey atsa, bu arkadaş da modemi resleyip IP değişse. Bu değişen IP başkasına mı gidiyor ne oluyor? Başkasına gidiyor ise bu IP, o zaman bu arkadaşa attıkları şey bu IP'yi kullanacak diğer kişinin modemine gitmeyecek mi?

Bir şey merak ettim. Modemi resleyince IP değişiyor ya hani. Peki adam bu arkadaşın IP'a bir şey atsa, bu arkadaş da modemi resleyip IP değişse. Bu değişen IP başkasına mı gidiyor ne oluyor? Başkasına gidiyor ise bu IP, o zaman bu arkadaşa attıkları şey bu IP'yi kullanacak diğer kişinin modemine gitmeyecek mi?
İpye bir şey atılamaz. Cgnat havuzunda iseniz aynı ipyi aynı anda yüzlerce kişi kullanıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı