iPad Air 1. nesil incelemesi

Aslında ilk iPad Air incelemesi de denebilir. Yaklaşık 6 yıldır her gün kullandım ve tamir görmedi. İlk olarak ben bu cihazı 2014 yılında aldım. Şimdiki soru ise şu. "Bu cihaz hala alınır mı?" Cevap veriyorum. Bütçeniz 1000TL geçemiyorsa alınır. Çünkü yazılım alıyor (arada sırada) ama çok yavaş ve alacaksanız 16 GB almayın derim. Bendeki 16 GB ve içimde hiçbir şey olmamasına rağmen (Minecraft hariç) 2 GB depolaması kaldı. Canlı ders falan için alabilirsiniz. Bataryası tam şarjla 6 saat hale gidiyor. Eğer bütçeniz 2K'ya yakınsa zaten iPad 8. nesilin almanızda fayda var. Onun dışında Air 1'de Apple Pencil desteği yok bu da güncellemeyle falan gelmedi yani ama yan sanayi kalemle kullanıyorum, onda sorun yok. Burada teknik özelliklerinden çok bahasetmedim ama yanlış hatırlamıyorsam A8 CPU var içinde ve iMovie gibi uygulamalarla render almak çok uzun sürüyor. 2021 yılında çok bütçeniz yoksa 2. elden alabilirsiniz. Maksimum edeceği değer bana göre 800TL.
Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Merhaba, bende de 1.nesil var ve yazı yazmak vb. amaçlar için kalem arıyorum. Tavsiye verebilirseniz çok mutlu olurum.
Not: Yurtdışından da temin edebilirim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı