iPad Air 4 için PC satılır mı?

Bilinenin aksine, tabletler aslında ders çalışmak için uygun cihazlar değildir.
Tabletle ders çalışırken,
  • Sürekli gelen bildirimler,
  • Tek tık ile sosyal medyaya ve oyunlara erişim,
Ders çalışmak isteyenin dikkatini dağıtıp, konsantrasyonu bozar.

Yine aynı şekilde kalemli tabletler, -paperlike gibi filmler kullanılmadığı zaman- kaygan ekranları dolayısıyla hızlı yazmak ve hızlı çizim yapmak için uygun değildir.

Ayrıca sınırlı pil ömürleri, powerbank kullanmadan günü tamamlamaya genelde yetmez. Tabletlerin bir diğer handikapı da; güneş ışığı altında tabletleri kullanmanın zor olmasıdır. Bir çok tablet, güneş ışığında Full parlaklıkta bile ekranı yeteri kadar aydınlatamaz. Aydınlatabilen sınırlı sayıdaki tabletin Full ekran aydınlatması yüzünden pili, vaad edilenden süreden daha erken tükenir.

Sadece PDF kitap/ders notu okumak, sınıfta not tutmak, PDF üzerinde test çözmek, çizim ve karalama yapmak için en uygun cihazlar; remarkable 2, papyr'dır. Yurtdışındaki üniversitelerde öğrenci ve akademisyenler ders çalışmak için bu cihazları, diğer işler için tablet ve laptopları kullanırlar.

Konu özelinde ise, bir tablet hiçbir zaman bir PC'nin yerini tutamaz. PC'nin yanına alınacak tablet, tamamlayıcı olur. PC'nin ikamesi olamaz.

PC'niz size yetmiyorsa, önce onu güncelleyin. Mobilite istiyorsanız, Laptop'a falan geçiş yapın. Daha sonra iPad Air veya Pro alırsınız.

Bazı şeylerine katılıyorum fakat destekleyici falan değil iPad Pro ve Air hata 9.nesil cihazlar bile şu an oyun için olmasa bile iş ve eğitim için PC'den daha iyi cihazlardır performans olarak değişebilir fakat öğrenciysen PC değil tablet daha karlı olur.

Bazı şeylerine katılıyorum fakat destekleyici falan değil iPad Pro ve Air hata 9.nesil cihazlar bile şu an oyun için olmasa bile iş ve eğitim için PC'den daha iyi cihazlardır performans olarak değişebilir fakat öğrenciysen PC değil tablet daha karlı olur.

Şayet saha ekibi falan değilseniz, iş için PC'nin yerini tamamen ikame eden bir cihaz yok. İş dünyasında kullanılan yazılımların çok büyük kısmı, alternatifsiz olarak PC ve Mac cihazlarda çalışıyor.

PC değil tablet daha karlı olur.

Bu kısma katılıyorum.

Daha iyidir kısmına ise hiç katılmıyorum!

Tabletleri teknik anlamda PC/Mac'e göre sınırlayan; depolama kapasitesi, işlemci gücü, port çıkış çeşitliliği, pil ömrü, upgrade edebilme kabiliyeti, ekran boyutu, üçüncü parti donanım desteği gibi bir sürü faktör var.

Ayrıca PC/Mac'lerin faydalı kullanım ömürleri tabletlerle kıyaslanamayacak kadar uzundur. Dört sene önceki herhangi bir iPad -veya android tablet-, bugün kısıtlı ve sınırlı kullanıma sahipken, PC/Mac şayet oyun maksatlı kullanılmıyorsa güncelliğini kaybetmemiş, kısıtlı ve sınırlı deneyim sunmuyordur.

Şayet saha ekibi falan değilseniz, iş için PC'nin yerini tamamen ikame eden bir cihaz yok. İş dünyasında kullanılan yazılımların çok büyük kısmı, alternatifsiz olarak PC ve Mac cihazlarda çalışıyor.

Bu kısma katılıyorum.

Daha iyidir kısmına ise hiç katılmıyorum!

Tabletleri teknik anlamda PC/Mac'e göre sınırlayan; depolama kapasitesi, işlemci gücü, port çıkış çeşitliliği, pil ömrü, upgrade edebilme kabiliyeti, ekran boyutu, üçüncü parti donanım desteği gibi bir sürü faktör var.

Ayrıca PC/Mac'lerin faydalı kullanım ömürleri tabletlerle kıyaslanamayacak kadar uzundur. Dört sene önceki herhangi bir iPad -veya Android tablet-, bugün kısıtlı ve sınırlı kullanıma sahipken, PC/Mac şayet oyun maksatlı kullanılmıyorsa güncelliğini kaybetmemiş, kısıtlı ve sınırlı deneyim sunmuyordur.

Evet haklısınız port sayılarını azlığı işlem gücü kafamdan çıkmış 😄😄😄

Geri
Yukarı