iPad Pro 10.5 bir laptopun yerini tutabilir mi?

Bukafanekafasi

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mid-2012 Macbook Air sahibiyim ve bilgisayarım eski performansında değil maalesef. Macbookumu kardeşime verip kendime yeni ve daha pratik bir cihaz almak istiyorum. Biraz araştırdım ve iPad Pro hakkında yabancı kanalların çektiği "can it replace a laptop?" videolarını izledim. Açıkçası o videolar beni tatmin etmedi yani tatmin etmedi derken tablet hakkında net bir fikir edinemedim. 12"Macbook ve 13"MacbookPro 6299 dan başlıyor yani bütçemin çok üzerinde fiyatlar. 4 bin civarına Air var fakat air'dan air'a geçmek istemiyorum ve çok anlamlı bulmuyorum. Bunun yerine 10.5" iPad (kalem ve klavyesi ile birlikte) düşünüyorum. Bu cihazı kullanan, deneyimleme fırsatı bulan varsa yardımcı olabilir mi? Ek olarak şunu merak ediyorum, ekstrem durumları işin içine katmazsak iPad'in yapamadığı bir şey var mı? Kısaca laptop almamak bana ne kaybettirebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapacağınıza göre değişir. Sosyal medya için alınır ama bir tabletin bilgisayar yerine geçebileceğini sanmıyorum.

iPad mini hiçbir şekilde bir bilgisayarın yerini almıyor, sosyal medyada dolaşmak ve slayt açmak dışında bir işe yaramıyor. Büyük ekran ve bir kalem iPad'i ne kadar değiştirir bilemem.

Ne yapacağınıza göre değişir. Sosyal medya için alınır ama bir tabletin bilgisayar yerine geçebileceğini sanmıyorum.
Windowsu bu işin dışında tutuyorum, sonuçta maclere göre daha fazla customize şansınız var. Ben sadece standart bir 12"Macbook'un ne gibi + ları olabilir diye düşünüyorum ipad'e göre. Sizin söylediğinize gelecek olursak tabi ki ne yaptığınıza göre değişir. Dediğim gibi ekstrem durumlar hariç örnek vermem gerekirse python kod yazan da gördüm php de gördüm, video editleyen de gördüm, çizim yapanlar vb. bir çok örnek var youtube'da. Tablet deneyimim olmadığı için nereye kadar işimi görür bilemiyorum yani sınırları belirsiz.

iPad mini hiçbir şekilde bir bilgisayarın yerini almıyor, sosyal medyada dolaşmak ve slayt açmak dışında bir işe yaramıyor. Büyük ekran ve bir kalem iPad'i ne kadar değiştirir bilemem.
Kuzenimde ilk çıkan ipad mini vardı. Tabi o dönem app store, ipad için şimdiki kadar zengin değildi uygulama bakımından. Klasik iphone için neler varsa tablet için de onlar vardı. Şuan için durum çok farklı, yukarıda bahsettiğim gibi python programlama bile yapılabiliyor tablet üzerinden. Benim merak ettiğim tek şey bunun limitinin nereye kadar gidebildiği ve bu şekilde uygulamalar kullanarak standart bir macbook'un yapabileceği işleri ne derece yapabilir?

Taşınabilirlik konusunda 3 inç boyutunda Windows dizüstünü tercih ederdim.
13 inç diyecektim, bir hata olmuş. Düzenleyemiyorum.

İşletim sistemi tarafında tercihiniz MacOS ise fazla tercih olanağınız yok. Macbook'a para bayılmanız gerekecek. Eğer zamanınız ve bilginiz varsa Hackintosh deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı