iPad toz yüzünden garantiye gönderilir mi?

Halill7

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. 1 yıldır iPad 9.nesil kullanıyorum. Bildiğiniz üzere bu modelde lamine ekran bulunmuyor ve LCD ekran ile dıştaki cam arasında küçük bir boşluk var. Bugün şans eseri güneşin ekrana vurmasıyla fark ettim ki Home tuşunun üst tarafındaki o küçük boşlukta küçük toz taneleri mevcut. Fotoğrafini ekliyorum. Sizce bu garanti kapsaminda değerlendirilir mi veya garantiye göndermeli miyim? Kullanıcı hatası olarak mi degerlendirilir nasıl bir yol izlemeliyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20231003_222132.jpg
    IMG_20231003_222132.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. 1 yıldır iPad 9.nesil kullanıyorum. Bildiğiniz üzere bu modelde lamine ekran bulunmuyor ve LCD ekran ile dıştaki cam arasında küçük bir boşluk var. Bugün şans eseri güneşin ekrana vurmasıyla fark ettim ki Home tuşunun üst tarafındaki o küçük boşlukta küçük toz taneleri mevcut. Fotoğrafini ekliyorum. Sizce bu garanti kapsaminda değerlendirilir mi veya garantiye göndermeli miyim? Kullanıcı hatası olarak mi degerlendirilir nasıl bir yol izlemeliyim?
Daha 1 sene olmuş, Apple ürünlerinin arkasındadır ki aldığınız ürün muhtemelen başından beri böyleydi. Bendede aynı ürün var dikkatimi çekti güneşe çıkardığımda kontrol edeceğim. Apple yetkili servisine götürebilirsiniz. Ya ekran değişimi veya cihaz değişimi yapacaklardır.

Dostum ekranın iç tarafında toz var. Muhtemelen fabrika hatası.

Ayrıca rahatsız etmiyor ise göndermenize gerek yok, öylede kullanabilirsiniz.

@Astron Hocam şunu da söyleyeyim, iPhone 14 Pro Max modellerinde kronik fabrika hatası olarak arka kameraların lenslerinin iç tarafında toz vardır :)

Dostum ekranın iç tarafında toz var. Muhtemelen fabrika hatası.

Ayrıca rahatsız etmiyor ise göndermenize gerek yok, öylede kullanabilirsiniz.

@Astron Hocam şunu da söyleyeyim, iPhone 14 Pro Max modellerinde kronik fabrika hatası olarak arka kameraların lenslerinin iç tarafında toz vardır :)
Arkadaşım maytapta mı geçmeyelim? :D

Pardon ciddiye aldım :D Bazen böyle sorunlu adamlar oluyor da. Mesela iPhone 12 Sıfırlarsam garanti dışı çıkar mı diye konu açanlar bile var :D

Reis fazla beyin hücren varsa bağış yapalımmı onlara?

Daha 1 sene olmuş, Apple ürünlerinin arkasındadır ki aldığınız ürün muhtemelen başından beri böyleydi. Bendede aynı ürün var dikkatimi çekti güneşe çıkardığımda kontrol edeceğim. Apple yetkili servisine götürebilirsiniz. Ya ekran değişimi veya cihaz değişimi yapacaklardır.
Hocam bende 1 yıldır sıkıntısız kullanıyordum şans eseri sabah ders çalışırken güneşin etkisiyle fark ettim ve biraz canımı sıktı açıkçası üzerine harhangi bir ışık vurduğunda belli oluyor çünkü muhtemen garantiye vermek için yarıyıl tatiline kadar beklerim okuldan dolayı.Biraz araştırdım ve lamine cam olamayan ipadlerde bu durumu yaşayanlar olmuş servis hemen yeni ürünle değişim sağlamış bu arada garanti nasıl işliyor bana en yakın servis Sakarya'da mail atıp kargoyla mi göndermeliyim cihazı pt.com üzerinden almıştım bize kargolayin dediler ama herhangi bir teknik serviste oluyor mu bilmediğimden soruyorum .

Daha 1 sene olmuş, Apple ürünlerinin arkasındadır ki aldığınız ürün muhtemelen başından beri böyleydi. Bende de aynı ürün var dikkatimi çekti güneşe çıkardığımda kontrol edeceğim. Apple yetkili servisine götürebilirsiniz. Ya ekran değişimi veya cihaz değişimi yapacaklardır.

Servise gönderdim cihazı direk cihaz değişimi yapıldı gerçekten memnun kaldım 1.5 sene kullanmıştım cihazı :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı