iPhone 11 bataryası hızlı bitiyor

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
1 ay önce iPhone 11 64 GB aldım, iOS 16.1 kurdum. Başlarsa MLBB vardı ancak şu an sadece Clash of Clans oynuyorum. Onun dışında bildirimlerin çoğu kapalı, arka planda yenileme sadece WhatsApp ve Instagram açık. Günde sosyal medya ve YouTube takılıyorum. Kullandığım adaptör Apple 25W şarjı genelde %10-15 arası takıp 80-100 arası geri alıyorum. Nadiren de olsa 50 civarında taktığımda oldu. Sizce normal bir durum mudur yoksa götürüp bir baktırmak lazım mı?
Not: Ekran süresi olarak 5-5.30 saat arası alıyorum.

Eski sürüme dönülmüyor hocam eskiden ipsw diye site vardı orda eski sürümler oluyordu indirip itunestan yüklüyordun fakat şimdi yok. Güncellememeliydiniz. Bu arada adaptör telefonun alırken yanında adaptör ister misiniz dedikleri adaptör mü yoksa sonradan alınma mı?

Parasına göre çok iyi bir telefon değil şu telefonun şu zamanda edeceği para bence 10.000 TL.

Yanlış anlaşılmasın bende 11 kullanıyorum 6sten geçtim. Değişen tek özellik ekranı büyüdü kamerası daha net bir de performansı arttı. Başka değişik hiçbir özellik yok. İphone 6s ile 11 arasında. Ne bi tema değiştireyim ne bi başka bir yenilik getireyim yok.
Anladım peki pili kalibre etmem gerekiyormu benim ? 5-5.30 saat ekran süresi ancak bluetooth kulaklık + mobil veri baya açık kalıyor. Gece takmadım %40 gibi sabah taktım 80’de çıkardım

Anladım peki pili kalibre etmem gerekiyormu benim ? 5-5.30 saat ekran süresi ancak bluetooth kulaklık + mobil veri baya açık kalıyor. Gece takmadım %40 gibi sabah taktım 80’de çıkardım
Hocam bluetooth mobil veri çok yer ama, aşırı derece de değil. Sabah 10'da çıkarıyorum şarjdan gece 1 olduğunda saat %10-15 kalıyor. Pil yüzdem %96 sen hesap et ordan.

Taktırdığın batarya orijinal batarya mı?
Evet 1 ay önce aldım kutunun içindeki cihaz çakmaysa bilmiyorum

Hocam bluetooth mobil veri çok yer ama, aşırı derece de değil. Sabah 10'da çıkarıyorum şarjdan gece 1 olduğunda saat %10-15 kalıyor. Pil yüzdem %96 sen hesap et ordan.
Peki mobil oyun veya günde 2-3 saat sosyal medya varmı hocam sizde ?

Evet 1 ay önce aldım kutunun içindeki cihaz çakmaysa bilmiyorum

Peki mobil oyun veya günde 2-3 saat sosyal medya varmı hocam sizde ?
Hocam ben sadece Clash Of Clans, Spotify takılırım dışarda bir de Bu forumu kullanıyorum. İnstagram Youtube"u sayma onları evde kullanıyorum. Yani şuan ortalama 11-12 saat kullanabiliyorum telefonu. Sende ayarlardan pil sekmesine gir aşağıdan açık-kapalı ekran süresine bak. Buraya da gönder istersen. Şarjımın çoğunu zaten bu forum yiyor😂

Dosya Ekleri

• 428354A5-95CC-4C8C-A1F8-D5CF864BF662.png
    428354A5-95CC-4C8C-A1F8-D5CF864BF662.png
    135 KB · Görüntüleme: 54
Hocam ben sadece Clash Of Clans, Spotify takılırım dışarda bir de Bu forumu kullanıyorum. İnstagram Youtube"u sayma onları evde kullanıyorum. Yani şuan ortalama 11-12 saat kullanabiliyorum telefonu. Sende ayarlardan pil sekmesine gir aşağıdan açık-kapalı ekran süresine bak. Buraya da gönder istersen. Şarjımın çoğunu zaten bu forum yiyor😂
Bende durum bu daha %65 şarj var

Dosya Ekleri

• 658840D6-D1F9-4F81-AE72-E3113AE126D3.png
    658840D6-D1F9-4F81-AE72-E3113AE126D3.png
    117,6 KB · Görüntüleme: 47
Kanka bak %65 şarjım var diyorsun, açık ekran süresi 5 saat yazıyor. Benim şarjım 65ten daha az 9 saat açık ekran saati yazıyor. Senin telefonda bi anormallik var.
Hocam ios 16 bütün arkadaşlara sordum 5-5.30 saat normal dediler Apple aradım test yapıldı sorun yokmuş. Telefon 1 aylık yada bi rutine oturması gerek şarjın seninki 15.7 olduğu için iyi bence

1 ay önce iPhone 11 64 GB aldım, iOS 16.1 kurdum. Başlarsa MLBB vardı ancak şu an sadece Clash of Clans oynuyorum. Onun dışında bildirimlerin çoğu kapalı, arka planda yenileme sadece WhatsApp ve Instagram açık. Günde sosyal medya ve YouTube takılıyorum. Kullandığım adaptör Apple 25W şarjı genelde %10-15 arası takıp 80-100 arası geri alıyorum. Nadiren de olsa 50 civarında taktığımda oldu. Sizce normal bir durum mudur yoksa götürüp bir baktırmak lazım mı?
Not: Ekran süresi olarak 5-5.30 saat arası alıyorum.
İos 16 henüz oturmadı.İos 15.7.1 de kalıp 16.5 i beklemek bence en doğrusu.Cihazındaki batarya performansının düşmesi normal.

Hocam merhabalar konuyu corrt diye hortlatıyorum. @ildewild hocam iPhone 11 mi kullanıyordunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı