iPhone 11'de çözünürlük

aylin_65

Centipat
Şu an kullandığım telefon Mi Mix 2 ve ekran 1080P iPhone 11'e geçmeyi düşünüyorum ancak onda ekran 828P, aklıma iki şey takıldı. iPhone 11'de 1080P video izlerken şu anki telefonumun 828P si gibi mi gözükecek? Diğeri ise, 720P video izlerken şu anki telefonumun 720P'si gibi gözükecek yoksa daha düşük bir çözünürlükte mi gözükecek (600P falan)? Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun yaşamayacaksınız, o kadarını söyleyebilirim. 326 PPI iyi bir değer. Paneli kaliteli olduğu için daha iyi bir görüntü de alırsınız muhtemelen. Küçük ekranlarda bu çözünürlükler fazlasıyla yetiyor. (Monitörler ile kıyaslayabilirsiniz.) Farkı anladığım tek yer karton VR gözlük olmuştu. Onu da kim kullanır ve kaç defa kullanır, orası meçhul. :)

iPhone 11 ve s10 arasında kalmıştım s10 un 550 PPI ve ekranının 2k ve OLED olması beni cezbetti aslında ama android' dende sıkıldım iPhone alaşım var çok kararsızım
iPhone 11 ve s10 arasında kalmıştım s10 un 550 PPI ve ekranının 2k ve OLED olması beni cezbetti aslında ama android' dende sıkıldım iPhone alaşım var çok kararsızım
Pardon ekran OLED değil amoled miş.

S10 ile Iphone 11 modelinin ekranı arasında bariz fark, bunu hissedersin net olarak. Android'den sıkılmışsan Iphone 11 alabilirsin iyi cihazdır.

OLED ve Amoled konusuna gelirsem ikisi de benzer paneller. Birinde aktif matrisli olduğu için Amoled olarak adlandırılıyor, Amoled ismindeki A harfi buradan geliyor. M harfi de Matrix(matris)'den geliyor. Temelde Amoled ekranda bir OLED paneldir netice olarak.

Pardon ekran OLED değil amoled miş.
bu çözünürlük ve PPI değerlerine çok fazla takılıyoruz. Bu neden bu hale geldi bilmiyorum ama iPhone 11 veya iPhone Xr çok anlamsız eleştirildi. Bir yıl iPhone Xr kullandım, şu an iPhone 11 Pro kullanıyorum. iPhone 11'i de denedim. Ekran elbette Samsung'un Dinamik AMOLED (Super AMOLED değil) amiral gemisi telefonlarının altında kalıyor. Siyahların simsiyah olmasına takıntılıysan rahatsız olursun o kadar.

ppi değeri söylediğin cihazların yarısı kadar olan ve LCD ekran kullanan iPad Pro 3. Nesil kullanıyorum. 11 inç cihazda göremediğim köşe pikselleri, 6 inçlik ekranda nasıl göreceksin? Bunlar özellikle teknik özellik okumanın ötesine geçemeyen teknoloji editörlerinin size anlattığı şeyler. Kaliteyi sağlayan şey sadece sayısal bir değer olamaz.

Sonuç olarak izlediğin videolar çok güzel görünecek merak etme.

bu çözünürlük ve PPI değerlerine çok fazla takılıyoruz. Bu neden bu hale geldi bilmiyorum ama iPhone 11 veya iPhone Xr çok anlamsız eleştirildi. Bir yıl iPhone Xr kullandım, şu an iPhone 11 Pro kullanıyorum. iPhone 11'i de denedim. Ekran elbette Samsung'un Dinamik AMOLED (Super AMOLED değil) amiral gemisi telefonlarının altında kalıyor. Siyahların simsiyah olmasına takıntılıysan rahatsız olursun o kadar.

ppi değeri söylediğin cihazların yarısı kadar olan ve LCD ekran kullanan iPad Pro 3. Nesil kullanıyorum. 11 inç cihazda göremediğim köşe pikselleri, 6 inçlik ekranda nasıl göreceksin? Bunlar özellikle teknik özellik okumanın ötesine geçemeyen teknoloji editörlerinin size anlattığı şeyler. Kaliteyi sağlayan şey sadece sayısal bir değer olamaz.

Sonuç olarak izlediğin videolar çok güzel görünecek merak etme.
Yorumunuz için teşekkürler iPhone 11 alacağım

Böyle bir telefon'da neden 1080p üstü bir çözünürlük yok? hiç bilgim yoktu iPhone 11 hakkında şaşırdım diyebilirim.
Fiyatları düşürmek için performansı zaten 11 Pro ile aynı öne geçtiği yerler bile var Apple fiyatı düşürürken performansı düşürmek yerine ekrandan ve diğer özelliklerden kısmayi seçmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı