iPhone 11'in bataryasını daha uzun ömürlü nasıl yapabilirim?

142110

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni iPhone 11 aldım ve eski telefonum iPhone 6S'de yaptığım hataları yapmamaya çalışıyorum. Eski telefonumun bataryasına hiç dikkat etmediğimden çok çabuk ölmüştü. Batarya dayanıklılığını arttırmak için ne yapmak gerekir? Bir yerde şarjı %20'nin altına %80'in üstüne çıkarmayın hep bu aralıkta şarj edin yazıyordu bu doğru bir olay mı? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

Yeni telefonlarda artık şu kadar şarj olunca çıkarın veya şu kadar düşünce takın diye bir muhabbet yok diye biliyorum dikkat etmeniz gereken tek şey şarj olurken güneşin altında kalmasın ortam çok sıcak veya çok soğuk olmasın bir de şarjda iken oynamayın bunları yaparsanız uzun süre dayanır diye tahmin ediyorum.

Yeni telefonlarda artık şu kadar şarj olunca çıkarın veya şu kadar düşünce takın diye bir muhabbet yok diye biliyorum dikkat etmeniz gereken tek şey şarj olurken güneşin altında kalmasın ortam çok sıcak veya çok soğuk olmasın bir de şarjda iken oynamayın bunları yaparsanız uzun süre dayanır diye tahmin ediyorum.
Yapılabilecek en iyi yorum bu sanırım.

Nerede duyduğumu bir hatırlasam bakacağım da hatırlayamadım. Şarjda iken kullanmıyorum zaten. Güneş altında da bırakmamaya özen gösteriyorum.

Nerede duyduğumu bir hatırlasam bakacağım da hatırlayamadım. Şarjda iken kullanmıyorum zaten. Güneş altında da bırakmamaya özen gösteriyorum.
Telefonlar seri olarak üretiliyorlar mesela 1. seri de bir hata var diyelim mühendisler 2. seri de bu hatayı düzeltiyorlar sizin ilk telefonunuz hatalı bir seri olabilir bu durum birazcık da şans işi siz ne kadar dikkatli kullansanız da üretim de bir hata varsa sorun oluşacaktır.

Merhabalar, yeni iPhone 11 aldım ve eski telefonum iPhone 6S'de yaptığım hataları yapmamaya çalışıyorum. Eski telefonumun bataryasına hiç dikkat etmediğimden çok çabuk ölmüştü. Batarya dayanıklılığını arttırmak için ne yapmak gerekir? Bir yerde şarjı %20'nin altına %80'in üstüne çıkarmayın hep bu aralıkta şarj edin yazıyordu bu doğru bir olay mı? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.
Şarj esnasında telefonu kullanmayın ve %100 doldurup çıkarın. Zaten 2 yıllık garanti süresinde bataryayı ücretsiz değiştirebiliyorsunuz. Eğer ben full performans kullanıyorum derseniz. Telefonunuzu %100 şarj olduktan sonra çıkarman lazım dostum. Arkadaşlar artık böyle bir sorun yok demiş ama hala var ama çok düşük derecede var, yani bunla uğraşmana gerek yok. 2. yılın sonunda bataryanı değiştir. Sonra gittiği yere kadar.

Çok sıcak ve soğuk yerlerde telefonu kullanma, sahte ve sertifikasız şarj aletlerini kullanma, çok şarj tüketeceğini düşündüğün uygulamaları telefonuna yükleme, telefonunu manyetik ortamlardan uzak tut. Ayrıca telefonunun Lightning girişinin aşınıp bozulmaması için kablosuz şarj aletlerini satın alabilirsin (tabii telefonunun kablosuz şarj desteği varsa).

Geri
Yukarı