iPhone 12 Mini pil sağlığı 2 ayda %99'a düştü

Bartuu-

Hectopat
14 Nisan 2022'de telefonu aldım ve bugüne kadar hep dikkatli kullandım. Şarjım hep %10 ile %20 arasına düştüğünde şarja taktım ve %100'e kadar hep şarj ettim şarjdayken hiç çıkarmadım ya da yarıda kesmedim. İstisnasız hep %20-%100 şarj döngüsünü yaptım. Sadece birkaç kere oyun girdim, girdiğimde ise maksimum 20-25 dakika sürmüştür. Bugün ise baktığımda %99'a düştüğünü gördüm. 2 ayda %99'a düşmesi normal midir?

14 Nisan 2022'de telefonu aldım ve bugüne kadar hep dikkatli kullandım. Şarjım hep %10 ile %20 arasına düştüğünde şarja taktım ve %100'e kadar hep şarj ettim şarjdayken hiç çıkarmadım ya da yarıda kesmedim. İstisnasız hep %20-%100 şarj döngüsünü yaptım. Sadece birkaç kere oyun girdim, girdiğimde ise maksimum 20-25 dakika sürmüştür. Bugün ise baktığımda %99'a düştüğünü gördüm. 2 ayda %99'a düşmesi normal midir?

Normal olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden uzun süre rafta kalmış cihaz ise normal + şarj döngüsü 20-100 değil 20-80 arasıdır.(işe yarıyor mu bilmiyorum)

1 ay içerisinde yine düşerse satıcıya veya Apple'a başvurun.

O cihaz pil olarak sıkıntılı zaten. Benim iPhone 11 4ay sonra 99'a düşmüştü. Arkadaşımda 12 mini var ve pili benimkine kıyasla çok hızlı bitiyor. Normaldir. Apple'a başvurması bir işe yaramaz. Garanti kapsamına girmesi için 80 altına düşmesi gerekiyor belli bir döngü içerisinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal sayılabilir. 2 yıl sonunda 78'e düşeni gördüm iPhone 12 pil kapasiesi biraz daha azdı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı