IPhone 12 pil sağlığı 32 günde %1 düştü normal mi?

Hocam benim iPhone 11'i ben 9 ay kadar kullanıktan sonra &99'a düştü bu normal değil bence oyun oynayan biri değilim youtube, whatsapp, safari dışında pek bişey yapmıyorum bende. Oyun oynasanız telefonu elinizden düşürmeseniz bile 1 ayda &1 düşmemeliydi, bence bi sıkıntı olabilir.
Ben düşürdüm. Telefonu çok ısıttım. Stres testine sokup sonra da ısıtan bir oyun oynadım. Hayal kırıklığı ile düşüşünü izledim. Keşke yapmasaydım öyle şeyler.

Aynen, %20 - %80 aralığında olması gerekiyor. Hatta bazı Android üreticileri, %80'e gelince (Samsung'da %85'e gelince) şarj dolumunu tamamen kesen bir ayar eklediler cihazlarına.

Ben elimden geldiği kadarıyla %20 ve %80 arasında kullanıyorum. 1 seneye yaklaştım alalı ve daha yeni %100'den düştü pil sağlığım.

Bir yerde okumuştum 20-80 arası kullananlarda pil kalibrasyonunu düzgün yapamadığından cihaz pil sağlığını tam hesaplayamıyormuş. Yani aslında pilin sağlığı düşüyor ama cihaz göstermiyor. Nerede okumu hatırlamıyorum bulursan linkini eklerim.

Hocam benim iPhone 11'i ben 9 ay kadar kullanıktan sonra &99'a düştü bu normal değil bence oyun oynayan biri değilim YouTube, WhatsApp, Safari dışında pek bir şey yapmıyorum bende. Oyun oynasanız telefonu elinizden düşürmeseniz bile 1 ayda &1 düşmemeliydi, bence bir sıkıntı olabilir.

Hangi şarj aralığında kullanıyorsunuz? Google'da dolaşırken rastlamıştım açık olan uygulamaları kapatmak yerine arka planda bırakınca batarya sağlığı olumlu yönde etkilemiyormuş (ayarlardan arka planda yenilemeyi kapatmak gerekiyor bunun için.) Siz bunu uyguluyor musunuz?

Dostum bu kadar ayrıntıya ne gerek var Allah aşkına. Yok onu öyle yapıyorum bunu böyle yapıyorum vs.. bana çok abartı geliyor bunlar. O kadar para vermişsin almışsın kullan işte güzelce. Ayarlarda pil sağlığını koru tarzı bir ayar var iOS'ta. Onu aç. O senin şarj alışkanlığını öğrenip pili fullemiyor, pil sağlığını biraz daha uzatmaya yönelik bir ayar.

Aç onu sonra da kullan telefonunu boşver kaça düşmüş ne yapmış. Bence..

Dostum bu kadar ayrıntıya ne gerek var Allah aşkına. Yok onu öyle yapıyorum bunu böyle yapıyorum vs.. bana çok abartı geliyor bunlar. O kadar para vermişsin almışsın kullan işte güzelce. Ayarlarda pil sağlığını koru tarzı bir ayar var iOS'ta. Onu aç. O senin şarj alışkanlığını öğrenip pili fullemiyor, pil sağlığını biraz daha uzatmaya yönelik bir ayar.

Aç onu sonra da kullan telefonunu boşver kaça düşmüş ne yapmış. Bence..
O ayarı açtıktan sonra benim telefon cayır cayır yandı üstüne biraz daha sağlığı düştü. Öğrenmesin kullanımını falan. Ben %100'de çekiyorum işte. Mis.

O ayarı açtıktan sonra benim telefon cayır cayır yandı üstüne biraz daha sağlığı düştü. Öğrenmesin kullanımını falan. Ben %100'de çekiyorum işte. Mis.

Valla bilmiyorum hocam ben Apple'ın yalancısıyım. O kadar test edecek kullanım tecrübem olmadı. Ama demek istediğim zaten çok takılmamaktı. Sizin yaptığınız da mantıklı. En kötü 2 yıl sonra bir tane pil değişimi yaparsın yani bu kadar çok takıla takıla gerek yok takıntıya dönüşür bu şekilde:)

Normal hocam. Bazen çok uzun sürüyor, bazen de bir anda düşüyor.

Bir yerde okumuştum 20-80 arası kullananlarda pil kalibrasyonunu düzgün yapamadığından cihaz pil sağlığını tam hesaplayamıyormuş. Yani aslında pilin sağlığı düşüyor ama cihaz göstermiyor. Nerede okumu hatırlamıyorum bulursan linkini eklerim.
Olabilir, son zamanlarda %100'e kadar etmeye başladım ve tamamen bitirmeye başladım sağlığım birden düştü.

Geri
Yukarı