iPhone 12 radyasyonu ne kadar etkiler?

mustik107

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2 hafta önce iPhone 12 aldım fakat birçok arkadaşım dahil çok buyuk radyasyon yaydığını söyledi. Ben de duymuştum düzeltildimş veya ne kadar etki eder bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzeltildi diye biliyorum güncelleme ile. Apple bunu göz ardı edemezdi zaten. Etki oluşturabileceğini sanmıyorum. Bunu düşünmeyin artık bence fazla abartıldı 3 yıldır iPhone 12 yüzünden rahatsızlanan insan da görmedim ayrıca. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Yok öyle bir şey. iPhone 12'yi kıskananlar çıkarıyor öyle şeyleri. Arkadaşın telefonu ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki mikrodalgadan tutun da yediğiniz noodle'a kadar birçok şey zararlı aslında. Durum abartıldığı kasar olsaydı toplatılırdı hâlihâzırda.

Etkilemez bir insanı. Bir de bir bilgi daha vereyim; elektromanyetik radyasyon ile radyasyon aynı şeyler değil. Görünür ışık da elektromanyetik radyasyondur mesela radyo frekansları da. Ama radyoaktif maddelerin yaydığı radyasyon ile aynı etkiyi yapamazlar.
Elektromanyetik radyasyon da elbette insana zarar verir ama cep telefonları yada televizyonlar insana zarar verebilecek iyonize radyasyonu üretemezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı