iPhone 12 sıvı teması sonrası şarj olmuyor

hfikribengi

Hectopat
Bugün telefonuma su girdi, telefonu sildim üzerinden vakit geçtikten sonra şarja taktım. Şarj oluyordu sıkıntı yoktu fakat yarım saat sonra telefona bakayım dedim sıvı teması uyarısı vardı telefonda. Direk şarjdan çektim, kuru olmasına rağmen yine de kuruttum iyice yarım gün oldu hala hiçbir şekilde telefonu şarj edemiyorum. Uyarı da vermiyor hiçbir tepki yok telefonda. Bir ara 1 saniye şarj aldı yine gitti. Defalarca kapatıp açtım tepki yok. Servise yollamadan bir çözüm yolu yok mu, sıfırlasam düzelir mi?

Bu arada çok hatalı bir davranış olduğunu biliyorum fakat, arkadaşlarımla birbirimizi gaza getirip süs havuzuna telefonlarımızı sokuyorduk, aslında daha önceden 3-4 defa suya soktum telefonu hiçbir uyarı vs. almamıştım. İlk defa böyle oldu.

Bugün telefonuma su girdi, telefonu sildim üzerinden vakit geçtikten sonra şarja taktım. Şarj oluyordu sıkıntı yoktu fakat yarım saat sonra telefona bakayım dedim sıvı teması uyarısı vardı telefonda. Direk şarjdan çektim, kuru olmasına rağmen yine de kuruttum iyice yarım gün oldu hala hiçbir şekilde telefonu şarj edemiyorum. Uyarı da vermiyor hiçbir tepki yok telefonda. Bir ara 1 saniye şarj aldı yine gitti. Defalarca kapatıp açtım tepki yok. Servise yollamadan bir çözüm yolu yok mu, sıfırlasam düzelir mi?

Bu arada çok hatalı bir davranış olduğunu biliyorum fakat, arkadaşlarımla birbirimizi gaza getirip süs havuzuna telefonlarımızı sokuyorduk, aslında daha önceden 3-4 defa suya soktum telefonu hiçbir uyarı vs. almamıştım. İlk defa böyle oldu.

Telefonu ne ile kuruttunuz? Lütfen kurutma makinesi ile demeyin.

Telefonu nasıl kuruttunuz?

Kurutma makinesiyle size fppro yolları görünüyor.

Kurutma makinesiyle size FPPRO yolları görünüyor.

Normalde su hoparlörün içine girer bir müddet sonra da kendiliğinden kurur fakat kurutma makinesıyla üflemek tüm suyu içeriye taşır XS kullanıyorum çoğu kez suya daldırdım havlu ile kuruttuğu sürece problem olacağını zannetmiyorum. Hele 12 modelinde.

Kurutma makinesiyle size fppro yolları görünüyor.

Normalde su hoparlörün içine girer bir müddet sonra da kendiliğinden kurur fakat kurutma makinesıyla üflemek tüm suyu içeriye taşır XS kullanıyorum çoğu kez suya daldırdım havlu ile kuruttuğu sürece problem olacağını zannetmiyorum. Hele 12 modelinde.

Hocalarım yanıtlarınız için teşekkürler. Şarj girişinden önce pamuk, sonra peçete sokarak temizledim. Kurutma makinesinin zarar vereceğini bildiğimden hiç bulaşmadım. Konuyu açtıktan yarım saat sonra balkona sigaraya çıktım, çıkar çıkmaz şarj sesi geldi baktım şarj alıyordu. Şuanlık hiçbir sıkıntı yok yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Hocalarım yanıtlarınız için teşekkürler. Şarj girişinden önce pamuk, sonra peçete sokarak temizledim. Kurutma makinesinin zarar vereceğini bildiğimden hiç bulaşmadım. Konuyu açtıktan yarım saat sonra balkona sigaraya çıktım, çıkar çıkmaz şarj sesi geldi baktım şarj alıyordu. Şu anlık hiçbir sıkıntı yok yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Şarj girişinde bir miktar sıvıdan dolayı temassızlık olmuş olabilir kendim de defalarca suya soktum bir sıkıntısını görmedim. Fakat içinize kurt düştüyse 1 gün pirince yatırabilirsiniz.

Geri
Yukarı