iPhone 13 ghost screen

Hocam vallahi bende de en yüksek parlaklıkta bildirim çubuğunu kaydırdığım zaman kaydırmadığım zamanki halindeki batarya simgesi hafiften görünüyor benimki de 0 cihaz bu konuyu okumasaydım muhtemelen görmeyeceğim bir sorundu 10 15 dakika görmek için zorladımda ancak görmeyi başardım 0 cihazıda servise vermek içime yatmadığı için böyle kullanıyorum siz ne yaptınız ve sanırım her cihazda var bu ghost screen az veya çok oluyor hemen hemen her cihazda.

Apple cihazlarda farklı paneller kullandığı için bu sorun çok nadirde olsa olabiliyor.

Bu olayın adı ghost screen değil. OLED ekranlarda görülen ekran yanığı problemi sizin yaşadığınız. OLED burn-in diye geçer. Maalesef OLED ekranlarda statik bir görüntü uzun süre açık kalınca ekranda kalıcı yanık izleri yapabiliyor. Özellikle telefonu en yüksek parlaklıkta saatlerce kullanınca ortaya çıkma olasılığı artıyor. Bazen hiçbir sebep yokken de olabiliyor.

Daha önce iPhone X kullanıyordum şebeke çubuğu, saat, pil yüzdesi ve uygulama değiştirici barın ekranda hafif bir şekilde gölgeleri vardı. Şu an 12 Pro kullanıyorum geçenlerde bu ikonların yine aynı şekil gölgelerinin kaldığını keşfettim. Çok da büyük bir problem değil bence, kullanırken cihazı anlamıyorsunuz zaten.

Benim ekran bile OLED değil ve evet hocam kullanırken fark edilmiyor bile ve hemen hemen her cihazda varmış anladığım kadarı ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…