iPhone 13 için güç adaptörü ve şarj kablosu önerisi

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, telefonu yeni aldım. Bir adet güç adaptörü ve şarj kablosu alacağım. Halihazırda iOS güncellemelerini bilgisayarımdan kablo aracılığıyla yaparım. Bu hususta 20W ve 12W güç adaptörü arasında kaldım. 20W alırsam telefondan güncelleme yapamayacağım, bunun için bir dönüştürücü almam gerekecek. Ayda yılda bir kullanacak olsam da telefona zarar verir mi fikrim yok. Ama aynı zamanda kutudan USB-C kablo çıktığı için karda olacağım. Lakin 12W alırsam güncellemelerimi USB girişli olduğu için sorunsuz yapacağım ama yeni bir kablo alacağım için pahalıya gelecek. Fikirleriniz nedir? 12W'da alırsam kaç saatte tam şarj olur, arasında çok bir fark var mıdır ve 20W'in ayrıyeten MacBooklar için üretildiğini duydum. Bu hususta da çok hızlı şarj olacağı için aynı zamanda bataryaya zarar verir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spigen her ne kadar harika bir marka olsada güç adaptörü için yinede orjinal Apple adaptörü düşünüyorum hocam.

Yok, olay şu. 20W alırsam zaten kablo kutunun içinden çıktığı için sıkıntı yok ama Windows üzerinden güncelleme yapacağım zaman bunun için dönüştürücüye ihtiyacım olacak. Apple'ın Type-c'yi USB'ye dönüştüren aparatı yok. Diğer markalar bataryaya zarar verir mi veya veri aktarımında sıkıntı çıkarır mı bilgim yok. 20W hızlı şarj için ideal ama bu normal olarak iPhone'lar için değil Macbooklar için üretildiği için de aynı zamanda bataryaya bir zararı olur mu orasınıda bilemiyorum. Şayet 12 W USB modeli olan adaptörü alırsamda kabloya ek para vereceğim. Ama aynı zamanda çok yavaş şarj etme olayı var. Artı eksi listesi bu oluyor, kararsız kaldım işte. Bu arada 3 adet telefon söz konusu olduğu için 400 TL'lik bir kablo parasını bu kadar dert ediniyorum.

20W'ın pil ömrünü hızlı bir şekilde öldürdüğünü öğrendim. 12 W almaya karar verdim, bu adaptörler USB çıkışlı ve bende type-c kabloları var. Adaptörün ucuna USB'yi dişi Type-C'ye çeviren dönüştürücü alıp kullansam sorun yaşar mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı