iPhone 13 mini vs 12

Keremms

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iPhone 12 güzel gibiydi ama 13 mini ile fiyatı aynıydı (25k 128 GB) fakat bataryası beni biraz endişelendirdi birkaç kişi yüzde 90 altına inince çöp vs. sonra MediaMarkt'a iPhone 12'den 700 TL fazla olan 13 satılıyor alınır mı sizce? Nasıl karar vermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iPhone 12 güzel gibiydi ama 13 mini ile fiyatı aynıydı (25k 128 GB) fakat bataryası beni biraz endişelendirdi birkaç kişi yüzde 90 altına inince çöp vs. sonra MediaMarkt'a iPhone 12'den 700 TL fazla olan 13 satılıyor alınır mı sizce? Nasıl karar vermeliyim?

13 alabiliyorsan tabii ki daha iyi bir tercih olur. İllaki ikisinden biri olacaksa güncellik için 13 mini büyük ekran için 12 olabilir.

Güncellik için evet 13 mini daha İyi fakat güncelliği bitine kadar kullanmayacaksanız 12 daha iyi bir tercih olur.

Batarya sağlığı 90'ın altına indiğinde pilde ufak olduğu için günü çıkarmakta zorlanabilirsin. Hocam mini istiyorsan al. Bataryada sorun yaşarsan yardımcı olurum.

Bir tane biri yorum yazdı bana başka bir yerde pil sağlığı yüzde 90 mış ve 4 4 30 saat ekran süresi alıyormuş yüzde 90 sanada 1 1 buçuk yılda düşüyor sağlığı bu paraya göre bana az geldi siz ne düşünüyorsunuz.

Bir tane biri yorum yazdı bana başka bir yerde pil sağlığı yüzde 90 mış ve 4 4 30 saat ekran süresi alıyormuş yüzde 90 sanada 1 1 buçuk yılda düşüyor sağlığı bu paraya göre bana az geldi siz ne düşünüyorsunuz.

Apple da batarya sağlığı azaldığında pil performansı düşer. Bu bataryası yüksek MAh'li modellerde az olur bataryası düşük MAh'li modellerde daha fazla olur. 4, 5 saat ekran süresi olayı batarya sağlığın azaldığında mobil veride alacağın süredir. Mesela evdesin Wi-Fi kullanıyorsun diyelim. Batarya sağlığın 90 olsa bile 4,5 saatten fazla ekran süresi alırsın çünkü Wi-Fi modem üzerinden alınan sağlıklı bağlantı olduğu için mobil veri kadar tüketim olmaz.

1000₺ daha verip iPhone 13 alın. Hem daha iyi olur. Hem de kafanız rahat olur.

Geri
Yukarı