İPhone 13 mini vs İPhone 12 mini

Süleyman80

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bu iki telefondan birini alacağım eşim için başka bir model düşünmüyorum. Aralarında 5.000 TL den fazla fark var 128gb versiyonlarda. Küçük bir batarya farkı ve bir yıl fazla güncelleme alacak diye bu farka değmez gibi geliyor ama bilmediğim bişey mi var emin olmak istedim.

Neden mini almak istiyorsunuz? Küçük telefon istediğiniz için mi sadece. Aradaki farka değmeyebilir ama 12 Mini bataryası hakkında normalden kötü olduğunu görmüştüm.

Selam. Bu iki telefondan birini alacağım eşim için başka bir model düşünmüyorum. Aralarında 5.000 TL'den fazla fark var 128 GB versiyonlarda. Küçük bir batarya farkı ve bir yıl fazla güncelleme alacak diye bu farka değmez gibi geliyor ama bilmediğim bir şey mi var emin olmak istedim.

Fiyatlandırma politikası nasıl işliyor bilmiyorum ama çok kafa karıştırıcı.
12 Mini 20.000TL
13 Mini 25.000TL
14 30.000TL
Hepsinin arasında 5.000TL fark var.
Güncelliği ve finansal kısmı değerlendirecek olursak ne 12 Mini ne de 13 Mini mantıklı oluyor.
Direkt 14 almak daha mantıklı bu durumda.
Bütçeniz varsa 5.000TL daha verip 30.000TL'ye 14 almanızı öneririm. Eğer 5.000TL daha vermek mantıklı gelmiyorsa 25.000TL'ye 13 mini alın derim.
12 Mini de ortaya çıkan sorunlar 13 Mini ile düzeltildi.
Telefonu artık yatırım aracı olarak gördüğüm için 14 almak daha mantıklı oluyor.

Ekstra şunu eklemek istiyorum hangi cihazı alırsanız alın muhakkak kaskosunu yaptırın.

Fiyatlandırma politikası nasıl işliyor bilmiyorum ama çok kafa karıştırıcı.
12 Mini 20.000TL
13 Mini 25.000TL
14 30.000TL
Hepsinin arasında 5.000TL fark var.
Güncelliği ve finansal kısmı değerlendirecek olursak ne 12 Mini ne de 13 Mini mantıklı oluyor.
Direkt 14 almak daha mantıklı bu durumda.
Bütçeniz varsa 5.000TL daha verip 30.000TL'ye 14 almanızı öneririm. Eğer 5.000TL daha vermek mantıklı gelmiyorsa 25.000TL'ye 13 mini alın derim.
12 Mini de ortaya çıkan sorunlar 13 Mini ile düzeltildi.
Sorunların ne olduğunu bilmiyorum genel bakışta bi tık daha fazla şarj ve 1 üst işlemci görünüyor. Tek fark bu ikisi ise değmez 12 mini alırım ama 12 mini de kronik bir sorun var mı haberdar değilim

Neden mini almak istiyorsunuz? Küçük telefon istediğiniz için mi sadece. Aradaki farka değmeyebilir ama 12 Mini bataryası hakkında normalden kötü olduğunu görmüştüm.
Eşim mini istiyor kendim için alacak olsam büyük ekran tercih ederdim

Selam. Bu iki telefondan birini alacağım eşim için başka bir model düşünmüyorum. Aralarında 5.000 TL'den fazla fark var 128 GB versiyonlarda. Küçük bir batarya farkı ve bir yıl fazla güncelleme alacak diye bu farka değmez gibi geliyor ama bilmediğim bir şey mi var emin olmak istedim.

İkisi arasında bir tercih yapacaksan 13 mini almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı