iPhone 14 Pro Max 256 GB telefon kaç yıl götürür?

AMİDALA

Nanopat
Daha fazla  
Meslek
Pazarlama takım lideri
Arkadaşlar iyi akşamlar, daha önce burada birden fazla IPhone'lar ile ilgili konu açtım ve açtığım konulardaki cihazları size güvenerek kullanmak veya satmak için aldım ve yeniden bir sorum olacak. Ablam yeni bir iPhone istiyordu ve bizde 2. el bir 14 Pro Max 256 GB bulduk. Cihaz tanıdığım birinden ve en fazla 3 ay kullanılmış bir cihaz. Şayet bu cihazı alırsak en fazla kaç yıl takılma yaşamadan devam eder ve güncelleme alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi akşamlar, daha önce burada birden fazla IPhone'lar ile ilgili konu açtım ve açtığım konulardaki cihazları size güvenerek kullanmak veya satmak için aldım ve yeniden bir sorum olacak. Ablam yeni bir iPhone istiyordu ve bizde 2. el bir 14 Pro Max 256 GB bulduk. Cihaz tanıdığım birinden ve en fazla 3 ay kullanılmış bir cihaz. Şayet bu cihazı alırsak en fazla kaç yıl takılma yaşamadan devam eder ve güncelleme alır?

Kahin olmadığımız için yarın bozulabilir veya 10 yıl idare edebilir. Bence bir 4-5 yıl gideri var.

5 yıl boyunca büyük iOS güncellemelerini alıyor Apple cihazlar. 5 yıl içerisinde cihazın pil sağlığı düşer, onu da orijinal bir şekilde parasını verip değiştirirseniz eskisi gibi performanslı çalışmaya devam eder. 14 Pro Max sağlam bir cihazdır. Uzun yıllar kullanır. Ben en az 5 sene diyorum.

Bence şu anda halâ iPhone kullanmak için 6 modelini kullananlar var. SE kullananlar var ve gayet memnun olduklarını gördüm, güncellemeleri ele alacak olursak, Apple'ın yaptığı güncellemeler sonrasında telefonların yavaşladığı doğru, hiç Apple telefon kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla bence 5-6 sene rahat götürür ve güzel bir telefon. Dayanıklı, görünüşü güzel, kamerasını zaten anlatmaya gerek yok.

14 Pro, S23 Ultra, Xiaomi 13 Ultra gibi cihazlara doğrudan belirli bir ömür biçmek doğru değil. Şu an UFS 2.1 ve üstü depolama birimi kullanan, 778G ayarında SoC'u olan ve eli yüzü düzgün arabirime sahip telefonlar bozulana kadar götürür.

Sadece 5 sene iOS güncellemesi alıyor. Bunun üzerine 2-3 yıl güvenlik güncellemesi alır. iOS güncellemelerini baz alırsak bile uzun süreler götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı