Çözüldü iPhone 5S Home Tuşu Bozuldu Ne Yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, geçen gün home tuşunun çalışmadığını fark ettim. Şu an Assive Touch'la kullanıyorum. Alalı bir buçuk yıl oldu .Garantisi daha bitmedi cihazın. Vodafone bayisinden almıştım. Bu home tuşu olayı garantiye girer mi? Sonuçta garanti bugünler için var benim bildiğim. :D Ne yapmalıyım şu an? Hiçbir fikrim yok. Aldığım yere mi götüreyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın yere götürüp, cihazı garantiye ver. Yalnız içindeki tüm kişisel bilgilerini iTunes ile yedekleyip de gönder. Zira o cihaz servisten içi bomboş şekilde gelecek.

Aldığın yere götürüp, cihazı garantiye ver. Yalnız içindeki tüm kişisel bilgilerini iTunes ile yedekleyip de gönder. Zira o cihaz servisten içi bomboş şekilde gelecek.
Anladım. iOS beta sürümü yüklüydü. Sorun ederler mi bunu? Ve home tuşu olayı garanti kapsamına girer mi? Yani herhangi bir ücret talep edilir mi benden?

Kardes öncelikle şunu denemeni tavsiye ederim:
Hava durumuna gir ve kilit tuşunu basılı tut.
Kapatma ekranı geldiğinde home tuşunu basılı seni ana ekrana atacaktır ve bu şekilde home tuşun kontrol edilecek.
Eğer ana ekrana atmıyorsa tuşunda bir sıkıntı var dostum. :)

(n) Direk home tuşuna bastığında anlaşılmaz mı yani?

Kardes öncelikle şunu denemeni tavsiye ederim:
Hava durumuna gir ve kilit tuşunu basılı tut.
Kapatma ekranı geldiğinde home tuşunu basılı seni ana ekrana atıcaktır ve bu şekilde home tuşun kontrol edilecek.
Eğer ana ekrana atmıyorsa tuşunda bir sıkıntı var dostum :)
Denedim olmadı. Yedekleyip aldığım yere götüreyim bari.

Anladım. iOS beta sürümü yüklüydü. Sorun ederler mi bunu? Ve home tuşu olayı garanti kapsamına girer mi? Yani herhangi bir ücret talep edilir mi benden?
Hayır, fark etmez. İşletim sistemi donanımı direk etkilemez. Ve evet, menü tuşu garantiye girer zira üretim hatası sorunudur bu. Garanti kapsamında olacağı için ücret talep edemezler.

Aldığın yere götürürsen, cihazın tekrar sana ulaşması daha uzun sürer. Çünkü onlarda Apple servisine gönderiyorlar. Çevrende Apple servisi var ise, git direk kendin teslim et. Maksimum 1 hafta içerisinde cihaz eline ulaşmış oluyor. Bu arada muhtemelen cihaz değişimi yaparlar. Apple'ın cihaz tamir ettiği pek az görülmüştür.

Değişime sokarlar büyük ihtimalle. Apple'dan randevu alıp götürmeye çalış, sıfır cihaz var işin ucunda. :D

Ayın 22'sinde İstanbul'a gitmiştim ofis iletişim'e verdim. Değişir, tamir olmaz dediler. Tam 1 hafta sonra yani bugün sabah yeni telefon elime ulaştı. Tavsiyeler için teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı