iPhone 6S denize düştü

Yavuz Enes

Decapat
Daha fazla  
iPhone 6S'i deniz suyuna düşürdüm ondan hemen sonra bir telefoncuya gittim ve bana ekran ve bataryanın değişmesi gerektiğini söyleyip 1000TL fiyat çıkardı sonraki gün başka telefoncuya götürdüm (temiz suya telefonu batırıp çıkardım) o telefoncu telefonun içini açıp bataryayı çıkarıp kurumasını bekliyormuş ve bana cihazın oksitlendiğini olur olmaz bilmediğini söyledi telefon hala orada ne yapmalıyım kurtarmak mümkün mü?

Batarya ve ekran değişimi 500-600 liraya halledilecek iş. Fakat parçalar oksitlendiyse veya anakarta sıvı temas ettiyse cihazı çöpe atın gitsin para harcamaya değmez.

Icinde onemli veriniz var mi? Daha da onemlisi dustukten ne kadar sonra tatli suyla yikadiniz veya kuruttunuz? Oksitlenme varsa ozel bir siviyla temizliyorlar diye biliyorum.

Eğer anakarta zarar gelmediyse büyük olasılıkla cihazınızda korozyonun temizlenmesi ve çok fazla su temasına mağruz kaldıysa panel değişimiyle cihazınız yaşantısına devam edecektir, götürmüş olduğunuz servisin ne diyeceğini bekleyin derim.

Icinde onemli veriniz var mi? Daha da onemlisi dustukten ne kadar sonra tatli suyla yikadiniz veya kuruttunuz? Oksitlenme varsa ozel bir siviyla temizliyorlar diye biliyorum.

Önemli verim yok birkaç video var ama çok da önemli değil iCloud yedekleri olması lazım tatlı suya birkaç video izledikten sonra sabaha doğru koydum

Batarya ve ekran değişimi 500-600 liraya halledilecek iş. Fakat parçalar oksitlendiyse veya anakarta sıvı temas ettiyse cihazı çöpe atın gitsin para harcamaya değmez.

Batarya ve ekran değişimini bir telefoncu söyledi diğeri öyle bir şey söylemedi kurumasını bekliyor bataryalarında sıvı temasıyla kolay kolay bozulacağını düşünmüyorum yeni bataryaydı

Telefoncu kurumasını bekleyeceğini söyledi olur olmaz bir şey diyecek

Telefoncu aradı anakarta su kaçtığını ekranında değişmesi gerektiğini söyledi 700-800 tahmini bir fiyat çıkardı olur olmaz bilmediğini söyledi değmez diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı