iPhone 6S Düşük Ekran Parlaklığı Sorunu

CrazueLz

Hectopat
Daha fazla  
Telefonun ekran parlaklığı görülmeyecek düzeyde düşük ve herhangi bir şekilde arttıramıyorum. Sadece hard reset modunda (home+power) normal parlaklıkta Apple logosu geliyor ve belirli bir süreden sonra parlaklık yeniden inanılmaz seviyede düşüyor ve artmıyor.

Sorunla karşılaşan ve yardımcı olabilecek birileri var mı?

Öncelikle IOS sürümünüzün en son versiyon olmasına dikkat edin, eğer her şey olması gerektiği gibiyse, Night Shift özelliğini kontrol etmenizi öneririm açık olması bazen bu tarz sorunlara neden olabiliyor. Ayrıca batarya sağlığınızı kontrol edin ve pil durumundan düşük güç modunu kapadıktan sonra force reset deneyip birde öyle bakın. Hiçbir şekilde işe yaramaz ise muhakkak servis ile görüşmenizi öneririm.

Bu durumun apple sürümü ile alakası yoktur, eski ve stabil sürümdeysiniz hiç boşuna ios 12 çöpüne güncellemeyin. Size tavsiyem sıfırdan temiz kurulum yapın.

Bu durumun apple sürümü ile alakası yoktur, eski ve stabil sürümdeysiniz hiç boşuna ios 12 çöpüne güncellemeyin. Size tavsiyem sıfırdan temiz kurulum yapın.
Kesinlikle katılmıyorum. Eğer güncelleme notlarını takip ediyorsanız bizzat Apple'ın şiddetle cihazların güncel tutulması gerektiğini söylediğini biliyorsunuzdur. Firmalar ve şirketler hizmet için var ve bu hizmetlerin başlıca unsurları aygıtlarını güncel tutmalarıdır. Bu problem donanımsal olabilir ve öyle bir durum varsa bu doğrudan cihazın sürümüyle alakalı olacaktır.

Öncelikle IOS sürümünüzün en son versiyon olmasına dikkat edin, eğer her şey olması gerektiği gibiyse, Night Shift özelliğini kontrol etmenizi öneririm açık olması bazen bu tarz sorunlara neden olabiliyor. Ayrıca batarya sağlığınızı kontrol edin ve pil durumundan düşük güç modunu kapadıktan sonra force reset deneyip birde öyle bakın. Hiçbir şekilde işe yaramaz ise muhakkak servis ile görüşmenizi öneririm.
ekran parlaklığının düşüklüğünü gerektirecek tüm servisleri kapattım ne kadar zor olsa da. Şuan restore moduna aldım iTunes ile eşledim gerekli güncelleme vs. bildirimleri çıktı ve güncellemeyi tamamlıyorum..
Konu ekran parlaklığının en düşük seviyede olması değil daha önce hiç bu seviyede olmaması. Gözle görülmeyecek derecede parlaklık düşük. Pil durumumu en son birkaç hafta önce kontrol ettiğimde sağlıklı gözüküyordu.
Restore moduna alıp iTunes'dan güncel sürümü indirdim ve kurulumunu yaptım. Sorun halihazırda devam ediyordu. Restore modundan telefonu sıfırladım. Temiz bir kurulum yaptım. Sıfırladıktan sonra sorunum çözüldü. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Kesinlikle katılmıyorum. Eğer güncelleme notlarını takip ediyorsanız bizzat Apple'ın şiddetle cihazların güncel tutulması gerektiğini söylediğini biliyorsunuzdur. Firmalar ve şirketler hizmet için var ve bu hizmetlerin başlıca unsurları aygıtlarını güncel tutmalarıdır. Bu problem donanımsal olabilir ve öyle bir durum varsa bu doğrudan cihazın sürümüyle alakalı olacaktır.
Sorun donanımsal olabilir diyorsun ve sonra sebebini yazılıma bağlıyorsun ? donanımsal olan şey yazılımla nasıl düzelebilir ??? :))) elimde yedek telefon olarak ios 6 yüklü iphone 5 var ve hiçbir sorunu yok uygulama desteği dışında ve hız olarakta dünyanın en hızlı akıllı telefonu şuan iphone 5 ve ios 6 ikilisi ama uygulama desteği bitirildi neyse konuya gelirsek arkadaşta bahsetmiş güncelleyince düzelmedi diye yani senin tezin boş çıktı. Mevcut sürümde kalıp restore yapsaydıda düzelecekti zaten, bir şekilde cihaz bug'a girmiş bu kadar basit. Firmalar cihazları kasti olarak yavaşlattığını kabul ederken bu forumdakilerin inatla ''güncelle düzelir'' demesine anlam veremiyorum sadece ezberden ibaret yorumlarınız. Adam ekran kırıldı ne yapabilirim dese, son sürüme güncelle düzelir diyeceksiniz o derece...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı