iPhone 6S internet çekmiyor

Mephorâsh

Hectopat
iPhone 6S bir telefonum var.

Son zamanlarda internet anlamında büyük sıkıntılar çekmeye başladım.

Mesela arkadaşlarımla aynı masada otururken evin interneti onlarda 5 çekiyorsa ben de 2 çekiyor ve inanılmaz yavaş sürekli kopmalar yaşıyorum. Benim gibi iPhone 6S'i olan arkadaşla karşılaştırma yaptık sorun benim telefonumda büyük ihtimal ama ne tür sorunu var bilmiyorum.

Bu hata sadece Wi-Fi için değil aynı zamanda mobil veri için de geçerli. Mobil veri çoğu zaman çekiyor ama ara sıra yine çekmemezlik yapıyor ve eskiye nazaran tarifemi değiştirmeme rağmen hızımda bir yavaşlık hissediyorum. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Bunun bir çaresini bulabilir miyiz acaba?

Servise falan vermeden, garantisi bitti telefonun, cebimden çok para çıksın istemiyorum.

Bunu yaptıracağıma iPhone 9 bekler onu alırım ama halledilebilecek bir şeyse bunu düzeltmeyi planlıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar > Genel > Sıfırla dan "Tüm ağ ayarlarını sıfırla" seçeneğini deneyebilirsiniz. Yalnız bu işlemi yapmak kayıtlı wi-fi parolalarını ve iCloud anahtar zincirini silecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı