iPhone 6S sarj oluyor ama bilgisayara bağlanmıyor

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün gece orijinal sarj aletimi evde unuttum ve telefonumun da sarjı bitmek üzere olduğu için bulduğum eski ve sanırım yan sanayi olan kabloyu telefona taktım. Takar takmaz telefon kapandı ve tekrar açıldı. O kabloyu bir daha takmadım. Bugün alt komşudan orijinal sarj aletini istedim ve telefonu sarja taktım. Sorunsuz sarj oldu fakat iTunes'a bağladığımda bilgisayar telefonu görmedi. Ne yaptıysam telefon bilgisayara bağlanmıyor. Kabloyu bilgisayara taktığımda telefon sarj oluyor fakat başka bir tepki yok. Bu arada iPhone 7 kulaklığı denedim ona da ses veriyor. Sadece bilgisayara bağlanmıyor. Sizce telefonun Lightning girişi bozulmuş mudur? Sorunun yazılımsal olma ihtimali var mıdır? Lightning girişini değiştirebilir miyim? Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetkili servislerde lightning girişi değişmez, toz birikintisi olabilir ondan algılamıyor olabilir en yakın yetkili servise götür garanti kapsamına uygunsa cihazı değiştirirler.

Yetkili servislerde lightning girişi değişmez, toz birikintisi olabilir ondan algılamıyor olabilir en yakın yetkili servise götür garanti kapsamına uygunsa cihazı değiştirirler.

Garantisi yok telefonun ve sorun yan sanayi kabloyu tatıktan sonra oldu. Büyük ihtimalle kısa devre yaptı. Çünkü adaptörü prize takar takmaz telefon kapandı. Ondan önce sorun yoktu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı