iPhone 6S ses açma-kapama ve güç tuşu çalışmıyor

tersgen4199

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazdığımız gibi. Telefoncu tüm kasa değişmesi lazım dedi ama bana fazladan masraf çıkartıyor gibi geldi. Bu işlerden anlayan bir abim var tuşları alıp değiştirebiliriz dedi ama tam emin olmak için burada bir sorayım diye düşündüm bilgili arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Fiziksel tuşlarının bozunumu kasanın değişmesiyle alakalı bir durum değil. Ses açma kapaman tuşlar anakarta bağlanan baskıya tepkili iki adet tuşla sağlanıyor. Zamanla içe göçme, kırılma gibi durumlar nedeniyle bozuluyor. Bu bölümdeki tuş paletini değiştirirseniz sorun ortadan kalkar ancak dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü hatalı işlemler sonucunda touch-id bozulabiliyor ve temiz yapılmayan işlerde kameralar tozlanabiliyor.

Fiziksel tuşlarının bozunumu kasanın değişmesiyle alakalı bir durum değil. Ses açma kapaman tuşlar anakarta bağlanan baskıya tepkili iki adet tuşla sağlanıyor. Zamanla içe göçme, kırılma gibi durumlar nedeniyle bozuluyor. Bu bölümdeki tuş paletini değiştirirseniz sorun ortadan kalkar ancak dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü hatalı işlemler sonucunda touch-ID bozulabiliyor ve temiz yapılmayan işlerde kameralar tozlanabiliyor.

Yani ben bu tuşları alıp değiştirdiğimde sorunum çözülür doğru mu anladım? Bir de bu söyledikleriniz güç tuşu içinde geçerli mi? Bu arada belirtmedim ama touch ID çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı