iPhone 6‘ya iOS 13 Güncellemesi Gelir mi?

iPhone 6 günlük kullanımda herhangi bir sorun yaratmadı şimdiye kadar. Halen yeterince hızlı olduğunu düşünüyorum. Uygulamaların desteğini kesecek olması çok ilginç olurdu çünkü kasan Note 2'ye bile halen Google Play güncellemeleri geliyor.

Pie rom ile Note2'nin önünü tutacak bir şey yok.

Bir süre sonra sürümlerden destek kesiliyor, o da Whatsapp, Instagram gibi uygulamaların desteklenmemesine yol açıyor. Örneğin iPhone 4, Whatsapp.
Bana hiç iPhone 4 demeyin. Son zamanları Snapchat'i bile 2 dakikada açıyordu. Karekodu açana kadar kasım kasım kasılıyordu. 3 senede çöpe döndü telefon.

iPhone 6'ya iOS13 güncellemesi gelmiyor, yeni telefon da almak istemiyorum fiyatlar malum, sizce iPhone 6 2,3 sene daha sorunsuz çalışır mı? Uygulama güncellemeleri gelir mi?

Bence iPhone 6 2-3 yıl daha götürür, Instagram'ın iPhone 6 ya desteği yakında kesilecek gibi duruyor çünkü App Store'de iOS 12.4 ve üstü için diyor, ama yine de hem hızı olsun hem kamera kalitesi olsun bir 2-3 yıl daha sorunsuz götürü gibi duruyor. Ve hayır, bu saatten sonra iPhone 6'nın iOS 13 alması çok zor, ama yine de Apple bir sürpriz yapıp iPhone 6 ya iOS 13 getirebilir çünkü hem yurt dışında hem Türkiye'de iPhone 6 kullanan insan sayısı hala oldukça fazla. Vede Apple iPhone 6S e zamanında iOS 13-14 getirmiceğini söylemişti fakat ani bir kararla getirmişlerdi aynı durum iPhone 6 lardada olabilri ama dediğim gibi bu saatten sonra iPhone 6'lara iOS 13 gelmesi çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı