iPhone 7 bataryası takarken yapışkan bandı takmayı unuttum

• Konuyu başlatan dr1.6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese merhaba. Sorum başlıktaki gibi. iPhone 7 Plus cihazıma internetten aldığım bataryayı taktım herhangi bir sorun olmadı. Fakat takıp biraz kullandıktan sonra bataryayı gövdeye yapıştıran bir bant vardı kutuda onu takmadığımı fark ettim. Bu yapışkanı takmazsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Cevaplar için teşekkürler şimdiden 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Sorum başlıktaki gibi. iPhone 7 Plus cihazıma internetten aldığım bataryayı taktım herhangi bir sorun olmadı. Fakat takıp biraz kullandıktan sonra bataryayı gövdeye yapıştıran bir bant vardı kutuda onu takmadığımı fark ettim. Bu yapışkanı takmazsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Cevaplar için teşekkürler şimdiden 👍
Birçok video izledim İPhone batarya değişimiyle ilgili hepsinde de takmışlardı. Sıkıntı çıkarabilir bence. Sabit durmasını sağlamayacak bantsız.

Sallanırsa kasa içine çarpıp zarar görüp yanabilir, flexi zedelenir, kısa devre yapıp anakarta zarar verebilir. Düşürünce flexi tamamen yırtılabilir. Say say bitmez tehlikeleri var, telefonu geçtim size zarar verme ihtimalini de çok artırıyorsunuz. Pili sabitlemeden telefonu kullanmanızı önermem.

Bataryayı taktım neredeyse cuk oturdu yerinden hiç oynamıyor. Telefonu salladığımda falan da bir ses veya cihaz içinde sallanma durumu yok. Acaba tekrar içini açıp bantlayıp geri kapatsam mı?

Bence içini açıp onu bantla. Bir işe yaramıyor olsa vermezlerdi zaten.

Bataryayı taktım neredeyse cuk oturdu yerinden hiç oynamıyor. Telefonu salladığımda falan da bir ses veya cihaz içinde sallanma durumu yok. Acaba tekrar içini açıp bantlayıp geri kapatsam mı?
Bence yapı ver hocam. Aklın orda kalmasın sürekli. Zor bir şey değil zaten daha önce yapmışsın. Senin için daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı