iPhone 7 için ekran ve batarya önerisi

EvrimK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir tanıdığımız iPhone 7 cihazının ekranını kırmış ve benden değiştirmemi istedi. Ekranı değiştirirken pili de değiştireceğim. Önce ekrana değinelim, Hepsiburada veya Trendyol'dan 400-500 fiyat bandındaki ve iyi satıcılardan almaya çalışacağım, artık kalitesini bilemeyeceğim. Sizin önerebileceğiniz bilindik ve iyi bir ekran markası var mı? Pil için ise Deji Max veya woyax düşünüyorum, daha önce iPhone 5S ve 2 adet iPhone 6S'in pilini Deji ile değiştirmiştim. iPhone 5S için iyi olup olmadığını bilmiyorum çünkü çok kısa bir süre kullanılıp kutuya kaldırıldı, kullanılırken performansı oldukça yüksekti. İlk 6S'i değiştireli yaklaşık 1-1, 5 yıl oldu ve çok yavaş şarj oluyor üstelik şarjda ısınıyor ve şarjı hızlı bitiyor, ani düşüşler yaşıyor. Diğer 6S'i ise bilmiyorum çünkü farklı şehirde ama en son oldukça memnun olduğunu duydum, belki telefonu değiştirmiştir... Woyax markasını hiç duymadım da kullanmadım da ama Deji'nin Premium modeli diyorlar, yorumları az olduğu için çok güvenemedim açıkçası ama kutu içeriği olarak daha dolu, gelelim bir diğer soruna, 6S ve 5S'in pili kolaydı ama 7 biraz zorlayacak gibime geliyor ama pilden değil de ekrandan korkuyorum çünkü ön kamera ve parmak izi ekrana yapışık, ya sökerken kopartırsam diye endişeleniyorum, bir de Touch ID çalışmayacak diye korkuyorum. Akrabamız geçen herhangi bir telefoncuda iPhone 7 Plus cihazının sadece ön camını değiştirdi, ekranı orijinaldi yani, biz öyle biliyoruz diyelim. Birkaç ay sonra ana ekran düğmesi tamamen çalışmayı bıraktı, şu anda da bozuk ve öyle kullanmaya devam ediyor. Bende de aynısı olur diye endişeliyim, orijinal parmak izini kullanacağım ama ekrandan kodunu kopyalayıp yeni ekrana aktaran cihaza sahip değilim, bu yüzden ya parmak izi giderse diye düşünüyorum. Telefonun sahibine bunları dediğimde olsun gerekirse bozuk kullanırım 1-2 yıl falan idare etsin yeter, çevredeki telefonculara güvenmiyorum ama sana güveniyorum dedi. Ben de şu an ekran ve pil araştırıyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı